Víkend psích sportů

23. - 24. února 2008

Akce se zaměřením především na dogfrisbee a dogdancing proběhla z části na cvičáku ZKO Nymburk a z části v centru města. Na ploše nacházející se v těsné blízkosti řeky Labe se uskuteční ve dnech 24.-25.5. tohoto roku závody v dogfrisbee, a tudíž to byla pro některé týmy jedinečná příležitost, osahat si fyzicky plac, na kterém budou za pár měsíců soutěžit. Předpověď slibovala na víkend docela pěkné počasí, a tak se dala očekávat početná účast.

sobota

Program plánovaný na 14:00 začal o něco později, avšak ani tak nemuseli být příchozí zklamáni. Sluníčko skutečně ukázalo drápky a ani mírný vítr nebyl myslím větší překážkou (navíc přece všichni víme,že …“vítr je náš kamarád J“). Sešlo se pár příznivců frisbee a po přesunu na plochu do centra Nymburka se všichni přítomní čile vrhli do trénování hodů.V době, kdy si budoucí pořadatelé květnové soutěže ujasňovali poslední představy o organizaci závodů, již na ploše vládl čilý ruch. Páníčci notně povzbuzováni štěkáním svých chlupatých kamarádů, házeli jak o život a ihned po prvních pár minutách bylo znát značné zlepšení především úplných nováčků. Navíc, díky přívětivému počasí, vládla i příjemná nálada a o to jde u dogfrisbee především! Nakonec si přišli na své psi, když je většina přítomných nechala ,aby ve finále odpoledního tréninku ukázali, co v nich je. Tou dobou už se jistě většina házejících těšila až bude neděle ráno! V ten den se očekával příjezd i těch pár zkušenějších, kteří již za sebou mají pár úspěchů ze zahraničních soutěží a mezi nimi například z Mistrovství Evropy.

neděle

„Květen“…..Ano květen. To přirovnání jsem ten den slyšel hned několikrát. Počasí se opravdu povedlo! Lepší už jsme si snad ani nemohli přát! Ještě dříve než dorazili všichni účastníci, vyrazili Marek s Michalem do města, aby připravili hřiště a nemuselo se po příjezdu ostatních příliš otálet se začátkem.V plánu bylo vyzkoušet dvě z distančních soutěží, a to Quadruped a TimeTrial.

Pro některé to byla vůbec první možnost, jak si dané disciplíny zkusit. A to hned v nelehké konkurenci, neboť, mimo jiných týmů, dorazily i zkušené závodnice - „sestry AndrovyJ“ z Prahy. Po lehkém rozházení se všichni vrhli do první z disciplín. Talíře začaly létat nad Nymburkem, sluníčko se od nich za letu odráželo, a tak nebylo divu, že první z nás šli do triček. Nováčci předváděli velice pěkné hody a zkušenější si nedarovali ani metr zadarmo! Velice milým překvapením se stala Jana Malinská s dobrmankou Abi, které vyřadili v semifinále o něco známější nymburskou dvojici - Marka s Matesem a zaslouženě postoupily do finále! Za normálních okolností se disciplína Quadruped dělí na mužskou a ženskou kategorii, avšak tuto neděli byly k dispozici pouze dva mužské týmy, a tak se závodilo dohromady.
Po krátké pauze přišel na řadu TimeTrial. Vzhledem k menší náročnosti na délku hodů, se neztratily ani méně zkušené týmy. Než se doházelo, den se pomalu přehoupnul přes poledne.

Psi již byli docela vyběhaní, páníčci hladoví, a tak bylo na čase udělat pauzu na oběd a přesunout se na plochu ZKO Nymburk. Zde měl podle plánu probíhat od 14:00 výcvik dogdancingu pod vedením Petry Malé, oblíbené to spřízněné duše nymburského cvičáku. Po obědě se naše řady ještě rozrostly a bylo zde vskutku živo. Zájem o tancování byl značný, a tak není divu, že šla Petra od jednoho týmu k druhému v těsném sledu. Postupně se u ní vystřídala většina zájemců a ona se jim snažila poradit a zodpovědět případné dotazy ohledně dogdancingu. Nutno podotknout, že zde byly k vidění docela pěkné psí kousky!

V podvečer se ještě někteří neunavitelní vrhli na házení disků a se soumrakem se začal cvičák postupně vyprazdňovat. Snad si ten den všichni přišli na své. A pokud ne, pak doufejme, že se tuto zajímavou akci podaří brzy zopakovat! Vždy je příjemné strávit den s fajn partou lidí, a ta se v Nymburce opravdu sešla! A navíc nám zbývají stále ještě vyzkoušet dvě distanční disciplíny!!!


Copyright (c) 2008 polmari@seznam.cz