město Nymburk
sponzor agility závodů AcanaCup 5. a 6. června 2010, krmivo světové úrovně
tradiční sponzor dogdancingových závodů O nymburskou tlapku, výrobce krmiv
sponzor závodu Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím, výrobce krmiv
sponzor závodů Víkend u dědy Mráze, výrobce krmiv
společnost Dibaq a.s., výrobce výživových programů značky Fitmin
psí sportovní potřeby
PetShop
Pivovar Nymburk
Psí sporty

Úspěchy členů klubu

Sportovní kynologie Dogdancing Dogfrisbee Agility Ostatní

Dogdancing


Polský pohár

Pátý ročník polského poháru dogfrisbee byl zahájen první květnový víkend závodem v Chorzowě, kterého se zúčastnily i dvě naše členky, Jana Malinská s Čelzou a Alena Smolíková s Chipsy a Britney. Závod se konal v obrovském parku a tak jak bývá v Polsku zvykem, měl i pořádnou diváckou kulisu. Soutěžilo se po celý víkend ve dvou disciplínách- minidistance a freestyle. V kategorii freestyle bonsai předvedla Alena s Chipsy po oba dny nejlepší freestyle a získala tak celkové 1.místo. V kategorii freestyle open se Alena s Britney umístila na 4.místě a Jana s Čelzou na 8.místě. V kategorii minidistance po dvou kolech získala Jana s Čelzou krásné 8.místo z 53 závodníků.

zpět na úspěchy v dogdancingu


Ála Smolíková na CRUFT'S tentokrát ZLATÁ

V sobotu 13.3. Alena Smolíková se svou fenou border kolie Keysi (Dapper Dame Black Chevers) zvítězila v nejprestižnější dogdancingové soutěži na světě pořádané na výstavě Crufts. Po loňském 3. místě tak potvrdila, že patří mezi světovou špičku v tomto psím sportu. Alena s Keysi jsou první neanglický tým, který toto dokázal. Za zmínku rovněž stojí, že její bodový zisk byl 29,23 bodu z 30 možných a z 9 známek od tří rozhodčích obdržela mimo jiné jedenkrát plný počet 10 bodů a dvakrát 9,9! Druhého v pořadí Angličana Richarda Curtise porazila téměř o 1,5 bodu! Třetí skončila Maďarka Csilla Liszkoczi. Alenu na její cestě za úspěchem podpořila firma Eukanuba, časopis Psí sporty, SDH Rokytnice nad Jizerou a ZKO a Létající psi Nymburk.

krmiva pro psy

zpět na úspěchy v dogdancingu


MČR v dogdancingu

Dne 7.11. 2009 se při mezinárodní výstavě psů v Praze - Letňanech konalo Mistrovství České republiky v dogdancingu. Naši ZKO zde reprezentovala Alena Smolíková se psy Keysi, Britney a Chipsy. Výkony posuzovaly české rozhodčí Petra Malá a Andrea Rezková a rozhodčí ze zahraničí - Marleen van Hees z Belgie. Soutěžilo se ve čtyřech divizích: Musical dressage, Heelwork to music, Freestyle a Dances with dog. Mistrovství doprovázeli značné technické potíže. Start se opozdil o hodinu a půl. Začínalo se divizí Musical dressage, kde se předvedla Chipsy. Byla to teprve její třetí soutěž a i přesto, že Chipsy byla trochu nesvá z haly a spousty diváků, obsadila 4. místo. V divizi Freestyle jako první nastupovala Britney a se sestavou na motiv Červené karkulky si vytančila 3. místo. Jako poslední šla na řadu Keysi, s kovbojskou sestavou získala 1. místo a stala se absolutním vítězem mistrovství, získala nejvíce bodů ze všech soutěžících. Posléze ještě nastoupila v divizi Dances with dogs, kde se hodnotí především tanec psovoda a získala 2. místo. Na vyhlášení se muselo čekat dlouhé 2 hodiny. Keysinka si kromě tří pohárů z mistrovství odnesla i pohár za loňský "dogdancing tým roku", jedná se o celoroční soutěž, kde se sčítají body ze soutěží za celý rok. Přestože se Keysi zúčastnila z šesti soutěží jen jedné, obsadila 2. místo. Na závěr vyhlašování byly ještě předány tituly za splněné zkoušky. Jediný titul za vyšší zkoušky letos získala právě Keysi, a to MoD B, na který se ovšem z neznámých důvodů zapomnělo…

zpět na úspěchy v dogdancingu


Dogdancing v Kounicích

Dne 24.10. se v Kounicích konala soutěž v dogdancingu, na kterou se vydaly 2 naše členky - Jana Malinská s border kolií Chelsay a Alena Smolíková s parson russell teriérkou Chipsy. Akce se konala v místní sokolovně a celkem se zúčastnilo 19 týmů. První šla na řadu kategorie začátečníků a divize A - Musical dressage, kde startovala Alena s Chipsy, dále divize B - Heelwork to Music, kde se předvedla Jája s Chelsou. Následovala divize C - Freestyle a D - Tanec se psem. Výkony hodnotila porota ve složení Petra Malá, Andrea Rezková, Lucie Smolíková a Anna Krejčová.
Vyhlášení výsledků pro nás bylo radostné, jelikož Chelsay i Chipsy obsadily 1. místa ve svých divizích.

zpět na úspěchy v dogdancingu


Keysi a Ála mistryněmi Evropy

Na Mistrovství Evropy a kvalifikaci na MS v dogdancingu do Holandska se vydaly 2 naše členky. Jana Malinská s Chelsou, která byla původně nahlášena do kategorie začátečníků, ale díky chybě organizátorů nakonec startovala v kategorii nejvyšší, kde samozřejmě neměla moc šancí uspět. I tak si děvčata vedla skvěle a obsadila krásné 4. místo. Alena Smolíková s Keysi startovala v nejvyšší třídě kategorie freestyle. Keysi předvedla krásný výkon, který rozhodčí ocenili plným počtem bodů a stala se tak Mistrem Evropy 2009.
Rozhodčí: Laura Ormsby (USA), Lucia Gauvin (Kanada), Liz Chamberlain (Jižní Afrika).
Fotoshow z této cesty za úspěchem a krásnými zážitky si můžete prohlédnout tady: , další fotografie najdete zde

zpět na úspěchy v dogdancingu


Zlato z Chotěboře

Dne 18.7. se v Chotěboři konala soutěž v dogdancingu. Náš klub zde reprezentovala parson russell teriérka Chipsy, pro kterou to byla první oficiální soutěž. V kategorii začátečníků v divizi A- Musical dressage obsadila 1.místo. Výkony soutěžících hodnotila porota ve složení: Petra Malá, Lucie Smolíková a Lada Krejčová. Druhý den závodního setkání se konaly postupové zkoušky dogdancing, zde nastoupila Chipsy na zkoušku DwD1 a splnila na výborně (35 z 39 bodů). Na stejnou zkoušku nastoupila i kříženka Britney a splnila taktéž na výborně, dokonce na plný počet bodů. Rozhodčími pro zkoušky byly Petra Malá a Andrea Rezková.

zpět na úspěchy v dogdancingu


Italské úspěchy

25.-26.4.2009 se konaly závody v Dogdancingu v městečku Bucinnasco via de Amici v Itálii, kam se vydaly i naše dvě členky Alena Smolíková a Jana Malinská. Cestu dlouhou 1200 kilometrů absolvovaly bez větších problémů a tak už v sobotu nastoupily na start.

První kategorií byli začátečníci kde závodila Alena s parsonkou Chipsou a Jana s čivavou Ewelynn. Pro obě fenky to byla úspěšná závodní premiéra. V začátečnících po každé sestavě dostal závodící tým slovní ohodnocení od Richarda Curtise. Poté následovaly soutěže místních, u kterých jsme relaxovaly a připravovaly se na tzv. "Special Competition made in Itali" která sice nebyla soutěžní, ale i tak v ní startovala Alena s Keysi a Jana s Chelsay. Na konci závodního dne každý účastník dostal na památku medaili a poté se vyhlašovalo. Protože všichni mluvili italsky (což je v Itálii opravdu divné), tak jsme spíš jen tak přihlíželz, až do chvíle kdy zaznělo Jána a Íví a tak si Ewe veze svoji první cenu z tance. Pro každou z nás tento den představovalo úspěch něco jiného, i když v podstatě nás spojovala nezkušenost začínajících fenek a radost z toho jak to obě skvěle zvládaly. Večer se ještě konala koktejl párty a poté se šlo spát, aby zbyly síly na další den ...

V neděli se začínalo Class 1, kde startovalo 14 párů a mezi nimi i Jana a Chelsay, která na plac vstupovala jako 9., ani dnes si Chelsay neodpustila své komentáře a zřejmě i to ovlivnilo konečné pořadí. Závodní prostor byl opravdu krásný a pečlivé očišťování koberce pořadateli mě opravdu příjemně překvapilo; téměř po každém závodníkovi vyluxovali v době, kdy porota zapisovala hodnocení, takže ani nedocházelo ke zbytečným průtahům. Po Class 1 následovala kategorie Class 2, kde startovala Alena a Britney. Jejich taneční umění už začíná být velmi jisté. A zbývala už jen Class 3, kde tančila Alena s Keysi, které sklidily bouřlivé ovace, protože je radost se na ně dvě dívat!

Na těchto závodech bylo vážně moc příjemně - všichni pořadatelé i závodníci totiž byli moc milí a vytvářeli tak skvělou závodní atmosféru. Pokud se budou závody konat i příští rok nebudeme dlouho přemýšlet a jistě pojedeme znovu nejen pro (snad) ceny, ale už jen pro ten zážitek z prima víkendu.

zpět na úspěchy v dogdancingu


Ála Smolíková na CRUFTS

Výstava Crufts konající se ve dnech 5.- 8.3. 2009 v anglickém Birminghamu, je největší výstavou psů na světě. Během 4 dnů je vystaveno přes 20.000 psů z celého světa. Při této příležitosti se každoročně koná soutěž v dogdancingu, která je nejvyšší a nejprestižnější soutěží na světě. V letošním roce, především díky firmě Eukanuba, jsme se jí jako první český tým mohli zúčastnit i my.

Do Anglie jsme dorazili sponzorsky zapůjčeným vozem Renault již ve čtvrtek a měli dva dny na aklimatizaci. Soutěž se konala v sobotu v hlavní aréně, odkud se celý program vysílal živě přes internet. Po ranním tréninku, který probíhal spíše jako seznámení psa se soutěžní plochou a povrchem, kterým nebyl pro nás obvyklý koberec, ale umělá tráva, následovalo čekání na zahájení soutěže.

Celkem se tohoto mezinárodního finále zúčastnilo 11 týmů z Belgie, Skotska, Švýcarska, Nizozemí, Švédska, Finska, Dánska, Anglie a České republiky. Na řadu jsme s Keysi šly jako třetí a po celkem vydařeném vystoupení ve stylu country, které ocenilo hlavně publikum, jsme skončily na 3. místě za soutěžícími z Anglie a Švédska. Švédka měla stejný počet bodů jako my, ovšem dostala více bodů za Interpretation, což při shodě rozhoduje. Jelikož ale největší úspěch u publika slavila Keysi, byly jsme ještě dodatečně vybrány s naším vystoupením do večerního programu. Po tomto náročném dni nás čekala už jen 1600 km dlouhá cesta domů.

Video sestavy najdete zde.

Hlavní poděkování patří firmě Eukanuba, bez které bychom se této finančně náročné akce nemohli zúčastnit.

krmiva pro psy

V rámci spolupráce s firmou Eukanuba, měly naše dvě členky na promo akci firmy Plaček (výhradního dodavatele krmiv Eukanuba v ČR) několik dogdancingových vystoupení. Odběratelé firmy Plaček tak viděli vystoupení Jany Malinské s Čelzou a Ivety Dupalové s Toníčkem.

zpět na úspěchy v dogdancingu


Souhrn úspěchů Aleny Smolíkové

  S border kolií Dapper Dame Black Chevers - Keysi
 • DogDance competition Miláno, Itálie - 1. místo
 • MR v dogdancing, divize A - 1. místo
 • MR v dogdancing, divize C - 2. místo
 • MR v dogdancing, divize D - 1. místo
 • GRAND PRIX DE FRANCE - avancé - 1. místo , dua - 1. místo
  S kříženkou border kolie a australského ovčáka Britney
 • Chotěboř - divize C začátečníci - 1. místo
 • O Nymburskou tlapku - divize D začátečníci- 1. místo; dvojice - 1. místo
 • MR dogdancing Chotěboř - dvojice - 3. místo
 • GRAND PRIX DE FRANCE - novice - 2. místo

zpět na úspěchy v dogdancingu


Dogdancingoví začátečníci Jája a Chelsay

Začátkem roku 2008 byly Chelsay Action Aibaře teprve čtyři měsíce, ale přesto začala díky pozornému tréninku Jáji Malinské a talentu sbírat jeden úspěch za druhým a to především v dogdancingu a dogfrisbee. Během roku děvčata složila dogdancingové zkoušky HTM1, MD1, Freestyle1, DwD1 a umístila se na 2. místě v závodě O nymburskou tlapku v kategorii Musical Dressage a na prvním místě v tomtéž závodě v kategorii dvojic, kde jim byly partnerkami Ála Smolíková s Britney. V tomtéž složení pak završily dogdancingový rok třetím místem na mistrovství republiky v Chotěboři.

zpět na úspěchy v dogdancingu


Dogfrisbee


DogFriends Disc Dog Fun Weekend Ústí nad Labem

O víkendu 16.-17.4. odstartovala nová sezóna Dogfrisbee,na Trmickém cvičišti v Ústí nad Labem. Naše výprava ve složení týmů: Klára a Holy, Anežka a Chaps, Jájina a Čelza a Terka s Aishou jako psychická podpora nemohla na takové akci chybět ...
Cesta na samotné závody byla celka vtipná. Jak mohla bejt vtipná? ... No jelikož si z nás pan "Liška" tak trošku dělal legraci a svýma trefnýma hláškama nás sice téměř jistě rozesmíval,ovšem jeho navigování bylo rovným dílem strašné ...i když jsme přijely cca o půl hodiny později o nic jsme nepřišly a plynule se zapojily do rozjeté disciplíny a to DogDatrbee.
Výsledky Dogdatrbee: 16.místo Jájina a Čelza,22.místo Anežka a Chaps a 33.místo Klára a Holy ... jednoznačně naše silná disciplína ...
Další následovalo MiniDistance. Jak jsem tak sledovala, po zimním relaxu mělo s házením do dálky trochu problémy jen pár týmů, zbytek jistě pilně trénoval a dával to nám všem pěkně okusit ...
Výsledky Super MiniDistance: 9.místo Jájina a Čelza, 22.místo Anežka a Chaps, 28.místo Klára a Holy
Po super minidistance skončil závodní den a začala volná zábava. Část nadšenců šla ještě hrát Ultimate,část usedla ke stolům a z naší výpravy zde zůstala do druhého dne Jájina,která se účastnila poklidného povídání v místní krásné klubovně. Prima atmosféru ovšem přerušila nemilá příhoda, kdy se ztratila fenka jedné ze závodnic, kterou se ani přes vynaložené usílí nepodařilo najít....Všichni s Váma cítíme, určitě se najde!
Druhý den po napůl probdělé mrazivé noci ve stanu Jájina s Čelzou nastoupila na start Quadrupedu (další "silná" disciplína) a ikdyž se málem vykroutila z kloubů svým výkonem 30metrů dosáhla jen na 8.příčku ...
A následovala poslední disciplína celého víkendu - TimeTrial a aby bylo trochu vzrůšo, tak po prvním kole kdy se spočítalo 16 týmů podle času a následovalo kolo druhé a to paralelní ... Jájina se kvalifikovala. Nastupovala hned ve druhé dvojici (z 8) kde vyřadila polského závodníka Dariusze s Drink, dál pokračovala a vyřadila Míšu Rozsypalovou s Aší která jí poslala do dalšího kola, tentokrát se Yva s Chase sklonila před Čelzou. To už nervy pracovaly, do finálního rozběhu se Jájina s Čelzou dostala s Pavlem Kosem a Coffeem, kteří si v rychlosti nezadají. Abyste byli vítězi v paralelním timetrialu musíte vyhrát dva běhy: při prvním kole Jájina druhý disk hodila kratší a tudíš první rozběh vyhrál Coffee, následovala výměna stran, první hod úplně stejně, avšak díky čelzininým vracečkám Jájina házela druhý disk už s malinkým náskokem a vyhrála tak druhý běh. Následoval poslední běh, který měl rozhodnout o vítězi - štěstí se přiklonilo k našemu týmu a Čelzí se stala nejrychlejší fenkou závodů.
Výsledky: Paralelní TimeTrial: Jájina a Čelza 1.místo.

zpět na úspěchy dogfrisbee


Czech DiscDog Open - mistrovství ČR

Ve dnech 12. a 13.6. se konalo 4. mistrovství ČR Czech DiscDog Open a to tentokráte v Nymburce. Závod byl zároveň jednou z evropských kvalifikací na USDDN finále v USA. Obrovský úspěch zde zaznamenal tým Jana Malinská a Chelsay Action Aibara, které se kvalifikovaly jak v závodě Super Pro Toss and Fetch USDDN (superminidistance) z 5. místa, tak v závodě Freestyle Open z druhého místa. Druhé místo ve freestylu pro ně znamenalo zároveň titul Vicemistr ČR. Ve freestylu se ze šestého místa kvalifikovala také Alena Smolíková a Dapper Dame Black Chevers (Keysi).

zpět na úspěchy dogfrisbee


DiscDog Fun Weekend

Tradiční distanční dogfrisbee závody Nymburk DiscDog Fun Weekend přilákaly 15. a 16.5.2010 na hasičské hřiště spoustu závodníků z mnoha zemí a ani v této konkurenci se naši členové neztratili. V sobotu se soutěžilo v SuperMiniDistance, kde se do druhého kola probojovaly Anežka Strachová s Chapsem, Anna Janská s vypůjčeným Kerrym a Jana Malinská s Čelzou. Poslední jmenovaný tým se nakonec umístil nejlépe, a to na pátém místě. Druhou sobotní disciplínou bylo DogDartbee, kde v kvalifikaci s přehledem zvítězila Anežka s Chapsem a ze čtvrtého místa postoupila do semifinále Anička s Kerrym. Ti se také probojovali do finále a v konkurenci 72 týmů nakonec zvítězili! Anežka Strachová byla v této disciplíně vyhodnocena jako nejlepší dítě, když v konečném pořadí obsadila s Chapsem 6. místo.
Neděle se nesla v duchu paralelního TimeTrialu, Quadrupedu a nepříjemně silného větru. Soutěž v TimeTrialu dost poznamenal právě zmiňovaný vítr, protože se házelo proti němu, zato při Quadrupedu létaly disky pěkně daleko. V kategorii mužů vybojovala Čelza s vypůjčeným psovodem druhé místo, na páté příčce se umístil Michal Roman s Jessee Jamesem.

zpět na úspěchy dogfrisbee


Finále Českého poháru

17.-18.10. se na cvičišti Nový Svět ve Dvoře Králové konaly poslední závody Dogfrisbee sezóny Bye-bye Summer DiscDog Fun Weekend, na které vyrazila (jako již tradičně) i naše početná výprava. Ačkoliv panovalo docela krušné počasí občas mezi mraky a deštěm na naše výsledky vykukovalo i sluníčko.
Začínalo se v sobotu a to disciplínou Quadruped, která se dělila na kategorii mužů a žen. Druhou disciplínou dne byl Timetrial. V Quadrupedu nejlépe dopadl Michal s Jessákem, kteří utržili krásné 3.místo. Timetrialu, jak se pomalu začíná stávat zvykem, kralovala Chelza s Jájinou. I když to tak po prvním kole nevypadalo, nakonec dokázaly opět překonat svůj vlastní rekord 17,12 s a to časem 16,84 s. První den byl tedy pro Létající psy velice úspěšný a všichni jsme s očekáváním dalšího závodního dne spokojeně večer uléhali do svých loží.
Neděle byla ve znamení Dogdartbee a Super Minidistance. V Dogdartbee se zablýsklo hlavně naše "Létající štěně" Anežka s Chapsem, kteří v kvalifikaci naházeli rovných 300 bodů a do semifinále tak vstupovali z druhé pozice. Bohužel v semifinále se k nim štěstěna otočila zády, dále již nepostoupili a skončili na 5.místě, což v konkurenci 64 týmů rozhodně není špatné umístění. Bodovala zde i Alena s Britney, které postupovaly do semifinále s 22O body. Bojovaly opravdu statečně až z toho bylo 2.místo!
Následovalo již jen Super Minidistance, ve kterém závodilo 65 týmů a my jsme skončili následovně: 5.místo Jájina a Chelsay, 7.místo Alena a Keysi, 8.místo Alena a Britney, 20.místo Marek a Mates, 21.místo Terka a Dona, 25.místo Alena a Chipsa.
V celkovém pořadí Českého poháru 2009 i díky skvělým výsledkům z tohoto posledního závodu skončila Jana Malinská s Chelsay. Celkové výsledky Českého poháru Purina DogChow DiscDog Cup 2009 na jdete na www.discdog.cz.

zpět na úspěchy dogfrisbee


Zlato a český rekord na MČR

Letošní mistrovství v dogfrisbee, které se konalo 28.6. v Brně, si nemohli nechat ujít ani naši Létající psi.
Soutěžilo se ve třech disciplínách: v Timetrialu, Super MiniDistance a ve Freestylu, ve kterém se zadával titul mistra republiky. Závodilo celkem 34 týmů; z našich létajících psů mezi nimi byli: Alena Smolíková a Britney, Michal Roman a Jessee James a Jana Malinská s Chelzou.
Jediného umístění na bedně, a to 1.místa v Timetrialu, dosáhla Jana Malinská s Chelzou časem 17,12 s, čímž potvrdily, že český rekord jim právem náleží. Ale ani v ostatních disciplínách se naši neztratili a jistě zanechali dojem.

zpět na úspěchy dogfrisbee


Kvalifikace na Mistrovství světa 2009

13. a 14. června se dva naši členové zúčastnili závodu Dog Chow Disc Cup v polské Wroclawi. Závod byl zároveň kvalifikací na mistrovství světa ve frisbee, které se letos koná v Atlantě ve Spojených státech. Pátým místem ve freestylu se na tuto světově významnou akci kvylifikovala Ála Smolíková a borderka Keysi, které tak posunuly nymburské frisbee zase o krok kupředu. Gratulujeme!!!

zpět na úspěchy dogfrisbee


DiscDog Fun Weekend Nymburk

Ve dnech 16. a 17. května pořádala naše organizace již tradičně dogfrisbee klání v distančních disciplínách DiscDog Fun Weekend, který je součástí českého poháru. Na nejvyšší příčku sice naši členové nedosáhli, ale přesto se mohli pochlubit několika úspěchy, když se Jana Malinská s borderkou Chelsay dostaly do finále Quadrupedu a nakonec obsadily 4. místo hned za bronzovou Alenou Smolíkovou s Keysi. Pohárový úspěch ve stejné disciplíně zaznamenal také Marek Lehuta a borderák Mates, kteří skončili na třetím místě v kategorii mužů. Také z Dogdartbee si náš člen odnesl pohár a to tentokrát za druhé místo - to po lítém boji obsadil Michal Roman a borderák Jess.

zpět na úspěchy dogfrisbee


Létající psi na Moravě

V neděli 19.4. se konaly závody v Dogfrisbee v Tovačově, kterých se zúčastnilo i naše družstvo Létajících psů. Počasí nám opravdu vyšlo a tak se většina z nás vracela domů úplně upečená. Co se závodů týká bylo vidět opravdu kvalitní výkony, úroveň startujících se velkým tempem zvyšuje. Závodilo se ve Freestylu který byl rozdělen do kategorií Open, Starters a Young dogs a pak v SuperMinidistance. Celkový počet závodníků čítal něco okolo 40 týmů a k vidění byla celá plejáda plemen: šeltie, teriéři, kolie, boxer i toleři.
No a jak to dopadlo? Naši členové si vedli více než dobře a na stupních vítězů stála Jana Malinská a Chelsay v kategorii SuperMiniDistance kde se umístila na prvním místě z 35 týmů s 35body za obě kola.

zpět na úspěchy dogfrisbee


Maďarské úspěchy Létajících psů

Dne 21.3. se v maďarském Szolnoku konaly závody v dogfrisbee, na které se vydal celý náš tým Létajících psů. Na cestu dlouhou 600 km jsme se vypravili z Nymburka již v pátek dopoledne. Soutěž se konala na školním hřišti za silného větru, což pro dogfrisbee nejsou zrovna ideální podmínky. Zúčastnilo se přes 40 závodníků ze 4 zemí. Soutěžilo se v disciplínách Minidistance, Freestyle open a bonsai, které byli zkráceny z obvyklých 2minut na 1,5 minuty, což hodně týmům dělalo problémy, jelikož jsme se to dozvěděli až na místě. Poslední disciplínou bylo DogDartbee, kde místo obvyklých devíti kvalifikačních hodů byly pouze 3. Ale i přes tato překvapení a nepříznivé větrné podmínky si Létající psi vedli skvěle a tři z těchto čtyř disciplín vyhráli.
V Maďarsku jsme se zdrželi až do neděle, abychom mohli ještě obdivovat krásy Budapeště, což rozhodně stálo za to.

Zde najdete celkové výsledky a fotky.

zpět na úspěchy dogfrisbeeO frisbee dědy Mráze

Dne 21.února 2009 oragnizovala naše ZKO a Létající Psi Nymburk halové závody O frisbee dědy Mráze v Hradišťku Kersku. V konkurenci 37mi týmů z celé republiky zaznamenali členové ZKO Nymburk celkem tři umístění na stupních vítězů. Nejúspěšnější byla jednoznačně Jana Malinská s borderkou Chelsay, které v Minidistance obsadily třetí místo a timetrial vyhrály. V minidistance pak získal Marek Lehuta s borderákem Matesem stříbrnou medaili, když jim na zlato chyběl jeden hod za 4,5 bodu.

zpět na úspěchy dogfrisbee


Michal Roman mistrem Evropy v Superminidistance

V polovině září se v Mnichovicích u Prahy konalo Mistrovství Evropy v Dogfrisbee. Naše ZKO zaznamenala nemalé úspěchy, když se Michal Roman s border kolií Jessee Jamesem stali Mistry Evropy v Superminidistance. V této disciplíně pak obsadil Marek Lehuta s Matesem (Demolition Bogaboo Aibara) 9. místo a Jana Malinská s Chelsay Action Aibara 10.místo

Fotogalerie

zpět na úspěchy dogfrisbee


Agility


OPSION 020

napsala: Šárka Puldová

Dne 25.8. vyrazila početná skupina agility nadšenců na závody v Havlovicích, na OPSION 020. Svoje první oficiální závody si zde parádně užily a i přes nálet dravého hmyzu ve večerních hodinách i přežily Markéta Hrdá s Meggi Talovín, které dokonale prokázaly, že i čivava na to má a získaly 3.místo v nedělním agility open small běhu. V tomto běhu, pak zazářila Katka Hadová s Daphné a obsadily první místo.

V sobotu se pak zadařilo Martině Hronové se zasloužilou matkou Rendy a získaly bronz v agility open medium.
No a na konec, ale nikoli poslední v pořadí důležitosti, můj Max. Ten sice moc rychlosti nepředvedl, ale 3.místo v jumping small v neděli a 1.místo ve zkoušce mě i tak potěšilo. A v získání titulu Šampion OPSIONU 020 small jsem ani nedoufala. Ponaučení z těchno závodů??? Člověk nemusí mít borderku, aby mohl vyhrávat :-)

zpět na úspěchy agility


2.Open Air Mistrovství Belgických a Australských ovčáků

napsala: Dominika Hoffmannová

Dne 12.6.2011 jsem se zůčastnila 2.open air Mistrovství BO a AUO v Mladé Boleslavi,které pískala paní rozhodčí Slávka Podmolová.
Jako první se běhalo open družstev. Naše družstvo "Hopsinky" se skládalo z týmů Dominika Hoffmannová a Abbe pet Černý květ, Daniela Kajzlerová a Fairplay z Kovárny, Kateřina Uhlířová a Arwen Aboriginál Mystery a Michaela Hobzová a Daffy Těchlovice.
Po běhu družstev běhali jednotlivci - open a jumping. V těchto bězích jsme s Abbe s úspěchem obsadily tato místa: v agility open jednotlivců jsme se s Abbe umístily na 3.místě z obou plemen (BO,AUO). Následoval jumping družstev. Hodnotil se pouze součet a tentokrát naše družstvo neobhájilo první místo z loňského roku,ale umístili jsme se na 4.místě z BO a na 5.místě z obou plemen. Poslední běh byl jumping jednotlivců ve kterém jsem se s Abbe umístila na 4.místě. Celkově v součtu běhů jsme skončily na 1.místě a tímto jsme získaly Titul - MISTR REPUBLIKY BELGICKÝCH OVČÁKŮ 2011. Počasí nám ale vůbec nepřálo, pršelo ale bylo vcelku teplo takže se to vše běhalo dobře.
Jsem moc ráda že jsme se zůčastnily, máme zase nové zkušenosti a poznaly jsme novou rozhodčí.

zpět na úspěchy agility


Podhorský čaroskok

napsala: Pavlína Broulíková

30.4. jsme se s Endym a Tobbym zúčastnili závodů v mém rodném městě – České Třebové. Závody byly vymyšeny takto: za začátečníky startovali všichni psi, kteří se neúčastní oficiálních závodů a ani to nemají v plánu, pokročilí byli ti, kteří už běhají za A1 nebo se na to v nejbližší době chystají a závodníci byli od A2 výš. Drželi jsme se stanovených pravidel, a tak byl Tobík přihlášený do začátečníků a Endy do pokročilých.

Parkúry pokročilých i začounů v agilitím běhu byly průměrně těžké. Endy byl v této disciplíně k mé velké radosti první. Ale za to Tobík… Celý běh byl bezva do té doby, než jsme doběhli ke slalomu (upozorňuji, že v obou disciplínách byl slalom pro začátečníky jen čtyřtyčkový). Nevím, jestli byl tak hrdý na to, jak celý dlouhý parkúr zmáknul rychle a bez chyby, ale u slalomu při navedení zleva se jal předvádět, že on ho umí i zprava, u toho nadšeně štěkal a dvakrát z něj vypadl. Vzhledem k tomu, že pořadatelé nikde neuváděli výsledky jednotlivých běhů, já jsem se po tom Tobíkovým ani nepídila. Jumpingový běh byl pro Endyho trochu méně úspěšný. Jednou vypadl ze slalomu a to pro nás znamenalo místo druhé a v celkovém součtu jsme byli také druzí. Před jumpingem začátečníků se spustil vydatný déšť a proto paní rozhodčí upravila trasu na lehčí oproti původnímu plánu. I tak se můj praštěný pes zvládl vyznamenat! Rychlost byla závratná (druhý nejrychlejší čas) a předposlední překážkou byl slalom. A teď si představte tu chvíli děsu – nabíháme zleva ke slalomu, dostatečně brzy stahuju psa k sobě, aby to tam náhodou nechtěl vzít z druhé strany… Vše už vypadalo dobře, když před naběhnutím do první mezery se na mě pes podíval, vycouval a šel zprava! Krve by se ve mně nedořezal! Při hučením davu „jééé, to je škoda…“ jsem bojovala s Tobíkem, aby inteligentně proběhl těch pár blbých tyčet, ale i nadále se jal předvádět davu, co všechno v něm je… Na konci závodu jsem s velkým sebezapřením a podle pravidel závodů nezmlátila svého psa! V celkovém pořadí byl Tobík šestý. Hlavně, že si to kluci užili!

zpět na úspěchy agility


Lednové úspěchy

Lednové agility zápolení roku 2011 začalo pro Rendy a Maxe 8. ledna závodem v Lounech. Závody byly pro naše týmy poznamenány dvěma komplikacemi: nejprve to byla asi 30ti km zajížďka směr Karlovy Vary s následným sprintem ve zledovatělém korytu cesty, která se v zimě neudržuje, díky čemuž se Max sotva stihl změřit na své první závody a potom to bylo Rendýsčino zablokování na houpačce, které ji ve zkoušce MA2 stálo diskvalifikaci a v openu asi 20 vteřin přemlouvání. Nicméně byl i veliký úspěch – Max za svou první zkoušku v životě získal v kategorii SA1 bronz a vstoupil tak do světa oficiálních závodů ve velkém stylu.

21. ledna přišla řada úspěchů na Rendy. Na dvojzkouškách v Řitce, které stejně jako lounský závod pískal pan Grygar, se jí podařilo nejprve v první zkoušce splnit podmínky pro přestup do kategorie A3, když doběhla s 0 TB na třetím místě a pak ještě nádavkem druhou zkoušku vyhrála, taktéž za 0 trestných bodů. Houpačku překonávala v obou bězích bez jakéhokoliv zaváhání, takže nikdo neví, v čem byl v těch Lounech problém.

O posledním lednovém víkendu 29. a 30.1.2011 se vydala na agi závody do Hradce historicky nejpočetnější výprava klubu. Martina s Rendy, Anežka s Chapsem (jejich první závod), Šárka s Maxem, Lucka s Gyomem, Katka s Corynkou (která měla ještě hárat) a druhá Katka s Daphne (která měla už hárat). Plán byl jasný háravky pojedou zvlášť, aby nerozptylovaly ostatní. Plán byl dobrý, ale realita jiná. Ráno, když Martina připravovala auto, se Rendy rozhodla zkontrolovat svůj rajón a vytratila se jak pára nad hrncem. Vůbec ji nezajímalo, že panička lítala po celém sídlišti. A tak se konala akce kulový blesk, z jednoho auta do druhého přendat věci a psy. Naštěstí Corča ani Dafča neháraly, takže se k nim přidaly holky s Maxem a Chapsem a jelo se. S malým zablouděním jsme dojeli včas, odprezentovali jsme i Martinu, která zdárně po hodině a půl Rendy našla (ještě štěstí, že na dálnici neměřili) ovšem ze štíhlého bígla byl dokonalý válec, zkrátka v rajónu bylo něco naprosto neodolatelného. I přes tento handicap se ani jednou nediskly, a to na první prohlídku měla Martina asi jen minutu, protože přijela jen tak tak.

Nejúspěšnějším týmem v sobotu byla Katka s Corynkou (škoda, že nejely i v neděli - moc jim to šlo). Zkoušku MA1 vyhrály a v agility open skončily na krásném třetím místě. Chaps a Gyom byli jak z divokých vajec takže se oba párkrát diskli, ale na obou bylo vidět, že je to baví, jen kdyby nebylo na Gyoma v okolí až moc fenek. Dafča se tradičně bála a tak se pro ni sobota úspěch nepřinesla. Ovšem Max zabodoval a zkoušku vyhrál s na sebe neuvěřitelnou (ve chvíli, kdy A1 parkúr byl se slalomem i houpačkou) rychlostí 3 m/s. V neděli proběhla cesta už bez jakéhokoliv stresu a opět několik týmů stálo na bedně. Martina s Rendy. skončily ve zkoušce MA2 na třetím místě a po velkém boji jediných dvou týmů ve zkoušce A1 porazila Dafča Maxe, protože Dafi překonala svůj strach a vzpomněla si, že jí vlastně agi baví. Suma sumárum jsme si ze závodů OPSION 014 odvezli tři zlaté (Corynka, Max a Daphne), jednu stříbrnou (Max) a dvě bronzové (Corynka a Rendy) a tradiční tréninkový shazovač Chaps neshodil krom jednoho běhu ani jednu skočku. Ten jeden běh byla zkouška LA1, kterou dokončil mezi 12ti týmy na pátém místě, což je na první závody v kategorii large rozhodně úspěch.

zpět na úspěchy agility


Emilův dvojskok

Co to byl dvojskok? Dvojzkoušky agility pořádané ZKO Kutná Hora v neděli 10.10.2010. A kdo je Emil? Emil je žabák, kterého vyhrála kříženka Corynka s Katkou Žiakovou za třetí místo ve zkoušce MA1 a bíglice Rendy s Martinou Hronovou za druhé místo ve zkoušce MA2. Dvojzkououšek se zúčastnila i Dafinka, ale myšičky na parkuru byly opět silnější. Tak snad příště.

zpět na úspěchy agility


Svatováclavský FitminCup

Svatováclavský fitmincup probíhající ve dnech 25. a 26. 9, organizovaný naším cvičákem ZKO Nymburk byl velmi úspěšný pro většinu z našich členů a to jak v oficiálních závodech, tak i v neoficiálních.

V oficiálních závodech za nás soutěžili: kategorie SA1: Katka Hadová s Daphné, v MA1 Katka Žiaková s Corynkou ,v MA2 Martina Hronová s Rendy a v LA2 Martina Koucká s Julií.
V neoficiálních závodech soutěžila: Šárka Puldová s Maxem, Blanka Zbýňová s Engiem, Markéta Hrdá s Meggi, Klára Stoklasová s Holly, Anežka Strachová s Chapsem , Věra Komárková s Carie a Ivana Kryštofová s Shellby.

Oficiální závody probíhající jak v sobotu tak i v neděli byly složeny ze tří zkoušek (jedna v sobotu a dvě v neděli) a openu s jumpingem (v sobotu).
V sobotu tedy jako první z našich cvičákových reprezentantů běžela Katka Hadová s Dafinkou. Dafinka se ale spíš než na parkur soustředila na vše okolo a tak se jí moc open a jumping nepovedl. V první SA1 zkoušce se však umístila na krásném 4.místě , v neděli ve druhé zkoušce na 5. místě a ve třetí se diskla. V celkovém součtu zkoušek tedy skončila na 8.místě. Jejím velkým úspěchem ale bylo, že složila zkoušky na přestup do SA2.
Poté v kategorii MA1 běžela Katka Žiaková s Corynkou. Corynce se parkury od pana rozhodčího Zdeňka Spolka a hospitující budoucí slovenské rozhodčí Venduly Hausnerové moc líbily a tak v jumpingu skončila na 6. místě, v openu na krásném 1.místě a v 1.zkoušce také na 1. místě. V celkovém součtu jumpingu +openu tedy skončila na 2. místě. V neděli se dalších dvou zkoušek pro indispozici paničky nezúčastnila.
V kategorii MA2 nás reprezentovala Rendy s Martinou. Rendy jako vždy běžela svým bíglým stylem, ale nakonec se nenechala zahanbit a v agility open skončila na 3.místě. V druhé zkoušce obsadila 3.místo a v třetí 1. místo, když jako jediná zdolala nástrahy parkuru. V celkovém součtu zkoušek tedy obsadila nádherné 3.místo.
Naším velkým želízkem v ohni byla Martina Koucká s vipetkou Julinkou. Ty obsadili 1.místo v jumpingu a 4. místo v součtu jumping + agility. V LA2 zkouškách obsadily 4. místo a nádherné 1. místo. V celkovém součtu zkoušek tedy skončily bohužel na 4. místě se stejným počtem bodů jako tým na místě druhém, a to kvůli 3.zkoušce, kde se Martina s Julinkou diskly.

Neoficiální závody proběhly v neděli stejně jako druhé a třetí zkoušky oficiálního FitminCupu za velmi silného deště. Proto všichni kdo doběhli a kdo se vůbec účastnili závodů byli vítězi.
Za juniory nás v neoficiálkách reprezentovala Markéta s čivavou Meggi a Klárka s borderkou Holynkou. V prvním jumpingu se Markéta umístila na 10. místě. Klárka se v prvním běhu bohužel diskla, ale v druhém běhu se umístila na 7. místě. V celkovém součtu byla tedy 14.
Za začátečníky nás nejlépe reprezentovala Šárka s Maxem. Šárka se však zamotala při prvním běhu v parkuru a tak skončila na 7. místě. Druhý běh se jí ale již povedl a tak si s Maxíkem vyběhali krásné 1. místo. V celkovém součtu začátečníků small skončili na 5. místě.
V kategorii začátečníci medium běžela Věra s Carie. V prvním jumpingu se Carie umístila na 5. místě a v druhém na 4. místě. Celkový součet byl tedy 4.místo.
V začátečnících large nás reprezentovaly hned dva týmy. Zkušená Blanka s Engiem a Anežka s Chapsem. V prvním jumpingu skončila Anežka na 7.místě a Blanka na 8.místě. Druhý jumping se ale Blance povedl mnohem lépe a tak se vyšvihli s Engiem na 2.místo. V celkovém součtu byl tedy Engísek čtvrtý o pouhý rozdíl v čase.
Na konec nesmíme také opomenout závod o nejrychlejšího rovinkáře, kde se na krásném 4. místě z 33. psů umístila Ivana s maďarskou ohařkou Shellby!

Všem závodníkům gratulujeme.

zpět na úspěchy agility


Pojizerské hopsání

Na speciál loveckých plemen pořádaný Be happy Semily se ve dnech 14. a 15.8. vypravily dvě naše členky: parsonka Daphné s Katkou Hadovou a bíglice Rendy s Martinou Hronovou. Měl se původně zúčastnit také bígl Kulich a Monika Rothová, ale ti díky očekávané radostné události nakonec jet nemohli.
Rendy a Martina se v prvním dni závodů umístily v jumpingu na třetím místě (z 27mi týmů). V neděli pak v jumpingu téměř vyrovnaly svůj rychlostní rekord (4,27 m/s), ale tentokrát to stačilo pouze na šesté místo. Druhé místo v agility a druhé místo ve speciálu (v součtu) jim uniklo díky smůle a neuvěřitelné Martinině hlouposti, když po čistém doběhu složitého parkuru zjistila, že se diskvalifikovali, protože jí uprostřed běhu vypadl z kapsy igelitový pytlík na bobky. Nevšimla si toho ani Martina, ani Rendy, ale pozorná rozhodčí Alice Glöcknerová, jejíž parkury si můžete prohlédnout zde, ano a tak bylo toto poučení pro další běhy skutečně těžce zaplaceno.
V neděli nicméně zaznamenala obrovský úúspěch Dafinka: už skoro od začátku závodů bylo jasné, že to tentokrát půjde. Abychom to vysvětlili: Dafinka se tradičně bojí různých zvuků, které jí nejsou příjemné a tak po setkání s píšťalkou rozhodčího na svých prvních závodech v Lomnici na začátku července vzala roha až na parkoviště, při druhém běhu potom do stanu. Katka zakoupila domů píšťalku a tak na Dafinku pískala doma, při tréninku atd., a na svých druhých závodech ve Dvoře (OPSION011) už Dafinka dokázala při běhu zůstat v prostoru parkuru, ačkoliv se klepala jako drahý pinč, zastavovala se a toužebně hleděla ke stanu. Na Pojizerském hopsání se na počátku závodů Dafinka opět rozklepala, ale potom se najednou uklidnila a vzpomněla si, že ji vlastně agility baví. V sobotu ve zkoušce A1 odskočila zónu a provedla chybu ve slalomu, takže získala známku VD, potom si při agility všimla, že jsou v parkuru myšičky a tak Katka zažila zase opačný extrém proti Lomnici - tentokrát nemohla Dafinku z parkuru dostat pryč. V neděli se ale Dafinka při zkoušce A1 začala chovat jako pravý agiliťák a získala tak svou první výbornou v kariéře. Jestliže se její projev na závodech bude zlepšovat tímto tempem, nejspíš v ní do konce roku uvítáme vítězku některé z otevřených kategorií.

zpět na úspěchy agility


Cvikovské zkoušky

Během agility výcvikového tábora ve Cvikově, který pořádala ZKO Děčín, se bíglice Rendy a Martina Hronová zúčastnily dvou zkoušek agility, které stavěla a posuzovala Alice Glöcknerová. První zkouškou na počátku tábora splnily kvalifikační kritéria pro letošní MČR, když ve zkoušce MA2 obsadily bez trestných bodů bronzovou příčku. Na druhých zkouškách na konci tábora pak zkoušku MA2 vyhrály v osobním rychlostním rekordu. Za uvedený úspěch patří velký dík Alici Glöcknerové, která se jako trenérka našemu týmu celý tábor věnovala a dovedla ho tak k vítězství.

zpět na úspěchy agility


Úžasný začátek prázdnin

Začátek prázdnin se pro bíglici Rendy a Martinu Hronovou stal z hlediska agilitních úspěchů velmi významným. O svátku Cyrila a Metoděje vybojovaly na 1. letních dvojzkouškách v Lomnici nad Popelkou bronz. Umístění ve zkoušce se jim povedlo o jedno místo zlepšit o pár dní později ve Dvoře Králové na parkuru Lenky Pánkové na závodě OPSION 011, odkud si odvezly stříbro. Úspěšný týden završily také ve Dvoře svým úplně prvním prvním místem v Agility Open.

zpět na úspěchy agility


Stříbro a bronz z města stříbra

25.4. za krásného jarního počasí vybojovala Rendy a Martina Hronová v agility klání dvě ceny. Na poměrně složitých parkurech Petra Rybáře se jim povedlo na závodě O kutnohorský groš vyhrát stříbro ve zkoušce MA2 a bronz v otevřeném jumpingu, ve kterém bylo o něco více otoček "out" a tunelů, než bylo pro většinu závodníků zdrávo.

zpět na úspěchy agility


O mělnickou pomlázku

Zlatou medaili za běh bez trestných bodů ve zkoušce MA2 získala na velikonoční pondělí v Mělníce bíglice Rendy a Martina Hronová. Závod, který sestával ze součtu zkoušky agility a zkouškového jumpingu pak vyhrály celý, když se jim podařilo na běhavých parkurech Veroniky Vostré dokončit i jumping bez trestných bodů a vyrovnat v něm svůj rychlostní rekord.

zpět na úspěchy agility


Bronzový závěr sezóny

Posledním závodem tohoto roku se pro tři naše členky stal 2. Vánoční dárek v Masečíně, který již tradičně posuzovala Alice Glöcknerová. Stejně jako loni, i letos tímto závodem jeden tým vstoupil do světa oficiálních závodů a uvedl se hezkým sedmým místem v agility open, což je na první závody skvělý výsledek a Kulich si ho plně zasloužil. Ve stejném běhu Rendy oslavila první výročí svého snažení v oficiálkách bronzovou příčkou. Ve zkoušce LA2 se dobře vedlo Martině Koucké a vipetce Julince, které si doběhly pro čtvrté místo se známkou výborně.

zpět na úspěchy agility


Mistrovství ČR bíglů v agility

V neděli 27.9. jsem vyrazili v tříčlenné sestavě na MČR bíglů v agility do Dřevěnic. V oficiální části startovala za ZKO Nymburk Martina Hronová s Rendy, v neoficiálních bězích pak nastoupila Monika Rothová a Kulich. A protože zkouška byla otevřená i pro jiná plemena, přijeli zkusit štěstí i Šárka Puldová s borderákem Matesem. Pro ně to byl vůbec první start v oficiálním závodě - bohužel se jim ale do trasy vyjímečne čistého běhu přimotal i jeden tunel navíc. Alespoň ale nasbírali další zkušenosti pro jejich další závodní působení. Šárka s sebou samozřejmě vzala i svého boloňáka Maxe, s nímž si v roli předskokanů zaběhli zkouškový parkur, který zvládli bez sebemenšího problému.
Kulich s Monikou si na těchto závodech vyběhli první místo v jumpingu a v celkovém součtu pak byli čtvrtí. Tyhle závody ale navíc měly úžasnou atmosféru díky pohodovým pořadatelům v čele s Janou Vodvárkovou, Alici Glöcknerové v roli rozhodčí, která dokázala vymyslet pěkné běhavé parkury postavené bíglíkům tzv. na tělo, a samozřejmě i všem závodícím "bíglařům", kteří prostě vědí, o čem to je s tímhle specifickým plemenem dělat jakýkoliv sport :-)

zpět na úspěchy agility


Kavalíři a jiní v Pandě

5.9. se naši agiliťáci zúčastnili neoficiálních závodů O pohár Pandy v Praze. Ve většině případů se úspěšně poprali s mokrou trávou, dvěma parkury i hrou, při které si psovodi vyměňovali psy. Třetí místo ve hře tak získala Katka Žiaková s vypůjčeným Matesem v kategorii L a Šárka Puldová s vypůjčeným kavalírem Tobíkem v kategorii S. Tobík tímto během slavil už druhý úspěch dne, protože již předtím získal se svou vlastní paničkou Pavlínou Broulíkovou stříbrný pohár v součtu jumpingu a agility v kategorii začátečníci small. Druhý kavalír v soutěži - Endy, se pod Pavlíniným vedením ovšem nedal zahanbit a získal v kategorii začátečníci medium dokonce zlatý pohár za součet, když byl v jumpingu první a v agility druhý.

zpět na úspěchy agility


Náklad medailí ze Soběslavi

O víkendu 15. a 16.8. se valná část naší agiliťácké sekce vydala do Soběslavi na závody s názvem „Táborský hopík“. Celkem tedy vyrazilo 6 psovodů a 7 psů, z nichž (kromě Martiny Hronové s Rendy) všichni startovali v neoficiální části. Domů si všichni dovezli plnou náruč medailí. Na programu neoficiální části závodů byly každý den 2 běhy (agility a jumping). Role rozhodčí se ujala sympatická Veronika Sládková, oficiální závody pak posuzoval slovenský rozhodčí Pavol Vakonič - některé z běhaných parkurů si můžete prohlédnout zde.
V neoficiálních závodech se nejvíce dařilo Monice Rothové s bíglem Kulichem, kteří v kategorii youngies medium získali ze čtyř běhů tři zlaté medaile a v posledním běhu agility pak vybojovali třetí místo. Jejich nejkrásnější běh si můžete prohlédnout tady.
Anežka Strachová a Chips si v sobotním jumpingu kategorie youngies doběhli pro 2. místo, a stejný výsledek zaznamenali i v nedělním agility.
Šárka Puldová s Matesem pak doběhli v sobotním A0 agility i jumpingu pokaždé na 2. místě a stejný výsledek zaznamenali i v nedělním běhu agility.
Blanka Zbýňová si s Engiem doběhli pro zlatou medaili v nedělním youngies agility a pro stříbro v nedělním jumpingu. Sbírku medailí pak měli kompletní díky bronzu ze sobotního jumpingu.
V oficiální části závodů pak Martina a Rendy vybojovaly 2. místo ve zkoušce MA2 během bez trestných bodů.

zpět na úspěchy agility


Nejmladší agiliťák na nejvyšším stupni

4.7.2009 se Blanka Zbýňová a bearded kolie Engík zúčastnili svých druhých neoficiálních závodů agility, tentokrát v Chlumci nad Cidlinou. Běželi dva běhy jumping a agility a v součtu těchto běhů obsadili 1.místo v kategorii štěňata do 18. měsíců - large. Závody byly takovou hodně příjemnou zastávkou cestou na dovolenou, ze které si odvezli krásný pohár a spoustu pěkných cen.

zpět na úspěchy agility


Stříbro v agility open

11.7. se bíglice Rendy a Martina Hronová dočkaly svého zatím největšího úspěchu, když na závodech OPSION 005 ve Dvoře Králové získaly pohár za druhé místo v agility open. Šlo o poslední běh závodního dne a dle předchozích dvou běhů to rozhodně nevypadalo, že by se něco takového mohlo podařit: Rendy si jako správný bígl v jumpingu postavila hlavu a nechtěla skákat, v lehké A1 zkoušce si šla zprostředka slalomu prohlédnout diváky a získala tak chybu a manko asi deseti vteřin, ale v posledním běhu se najednou rozletěla jako vítr a složitý parkur s mnoha pastičkami doběhla bez zaváhání a bez trestných bodů na druhém místě, čímž si kromě poháru zajistila šestou kvalifikaci na MČR 2009. Jen tak dál.

zpět na úspěchy agility


Tři medaile z Děčína

21.6. vyrazily na II. děčínské benefiční závody na podporu děčínského útulku (startovné bylo 2 nebo 3 kg granulí, hračky, misky atd. pro obyvatele útulku) tři naše členky celkem se čtyřmi psy: Šárka Puldová s boloňákem Maxem a borderákem Matesem se stejně jako Katka Žiaková s kříženkou Corynkou zúčastnily neoficiální části závodů, Martina Hronová s bíglicí Rendy pak jejich oficiální části. Oboje závody posuzovala Alice Glöcknerová a i neoficiálky se tak běhaly podle oficiálních pravidel - tj. bez obojku, motivace hračkou či pamlskem, s určeným standartním i maximálním časem a se všemi možnostmi diskvalifikací (včetně diskvalifikace za 3 odmítnutí, které se na neoficiálkách běžně nedávají). Dle náročnosti závodu vypadaly také výkony soutěžících - zdálo se, že všichni psi se nejpozději pozítří mohou zúčastnit oficiálek; tak byli dobří. Corynka i Max předvedli bezchybný výkon v rychlosti dalece přesahující 4 m/s, což jim oběma vyneslo 2. místo (Maxovi v kategorii small, Corynce v kategorii medium). Mates bohužel ve svém běhu shodil 2 skokové překážky a tak ačkoliv svou rychlostí 5,59 m/s předčil všechny soupeře, obsadil díky deseti trestným bodům 4. místo. Radosti se v oficiálních závodech dočkaly i Rendy s Martinou, když vyhrály zkoušky MA1. V součtu jumpingu a agility pak obsadily 6. místo a i v tomto hodnocení byly nejlepší z výkonnostní kategorie A1.

zpět na úspěchy agility


O plzeňského agiliťáka

6.6.2009 se Monika Rothová a bígl Kulich vypravili do Plzně na neoficiální část závodů "O plzeňského agiliťáka". Neoficiální běhy přišly na řadu až po ukončení oficiálek, takže po celodenním čekání v zimě a dešti už jim bylo celkem jedno, jak závod dopadne. Hlavně si to odběhnout a jít konečně domů (na prohlídku šla Monika úplně ztuhlá a Kulíšek byl už po celém dni taky pěkně nevrlý...) Nakonec se z toho vyklubalo 1. místo v kategorii Junior medium, takže to vůbec nebyl ztracený den. Navíc mají zase další zkušenost z "velkých" závodů.

zpět na úspěchy agility


May Cup Mladá Boleslav

9.5. se vydala skupinka agiliťaček na své první mimonymburské závody a to neoficiálky May Cup. Závodilo se ve třech bězích - jumpingu, agility a rovince. Katka Žiaková s Corynkou i Katka Hadová s Daphné zůstaly i přes krásné výkony pod stupni vítězů (přičemž v případě Daphné se jednalo jednou o páté a jednou o čtvrté místo v konkurenci 16ti týmů), ale bohatou žeň si ze závodů odnesla nejkratší dobu trénující dvojice (trénují teprve od ledna t.r.) Blanka Zbýňová a roční bearded kolie Engie, kteří si odnesli bronz jak z jumpingu medium, tak z rovinky. Takové umístění je o to cennější, že konkurekce v kategorii začátečníci medium, kde startovali, byla na neoficiálky obrovská: 24 týmů. Nezbývá než popřát další takové a ještě větší úspěchy.

zpět na úspěchy agility


Úspěch na Semilské Bleše

Jedni z nejmladších agiliťáků Monika Rothová a bígl Kulich se dne 4.4. zúčastnili v Lomnici nad Popelkou svých prvních neoficiálních agility závodů s názvem Semilská blecha. Protože Kulíškovi ještě zdaleka není 18 měsíců, startovali v kategorii štěňat v konkurenci třinácti dalších týmů. Své první závody korunovali dvěma medailemi - stříbrnou za hru (čas 24,03 s bez TB) a bronzovou za agility open (čas 32,06 s + 1 odmítnutí). Jen tak dál.

zpět na úspěchy agility


Zlatá medaile z Třebíče

Martina Hronová a bíglice Rendy navštívily dne 8.3.2009 halové závody v Třebíči, třetí závod třebíčského Zimního přeboru. Rendy, která v minulém týdnu začala trénovat na doporučení pana Grygara s větším důrazem na rychlost, předvedla úžasné rychlostní výkony, které vyvrcholily zlatou medailí ze zkoušek A1 s luxusním náskokem jak na standardní čas, tak na tým, který skončil na druhém místě.

zpět na úspěchy agility


Postup do A2

Martina Hronová a bíglice Rendy dne 7.2.2009 splnily na 7. halových dvojzkouškách v Masečíně kritéria pro přestup do výkonnostní třídy A2, když se se známkou výborně umístily na bronzovém stupínku. Byl to jejich třetí závod v kariéře.

zpět na úspěchy agility


Úspěchy na neoficiálních agility závodech

Na konci léta 2007 se v našem klubu zformovala skupina trénující agility. Po úplných začátcích věnovali naši členové v roce 2008 svou pozornost neoficiálním agility závodům jako přípravě na vstup do závodů oficiálních v roce 2009. Třem členům se začalo dařit - Katka Chalušová s Parson Russell teriérkou Gladis se umístily na třetím místě na neoficiálních závodech v Pardubicích, Anežka Šedivá s border kolií Jespem na těchto závodech svou kategorii vyhráli. Na neoficiálních závodech pořádaných na našem cvičišti 13.9.2008 Martina Hronová s bíglicí Rendy vyhrály kategorii medium.
Největší úspěchy ale přišly v závěru roku, kdy na třetích neoficiálních závodech pořádaných v roce 2008 naším klubem skončila Katka Chalušová s Gladis na třetím místě ve hře, Anežka Šedivá s Jespem obsadili taktéž třetí místo, ale v hlavní soutěži (v kategorii large) a Martina Hronová s Rendy svou kategorii opět vyhrály.
Na sklonku roku pak Martina s Rendy vstoupily do světa oficiálních závodů Vánočním dárkem v Masečíně, kde složily první zkoušku MA1 na výborně bez trestných bodů (4. místo z dvanácti) a 7. místem v jumpingu v konkurenci 22 týmů splnily první kvalifikační závod na MR v agility v roce 2009.

zpět na úspěchy agility


Sportovní kynologie


O pohár Pňova

Dne 8. 5. pořádala ZKO Pňov druhý ročník závodu ve sportovní kynologii „O pohár Pňova“, kterého se zúčastnily tři naše členky, Anežka Strachová s Chapsem, Jana Malinská s Čelzou a Alena Smolíková s Chipsy. Soutěžilo se v kategoriích ZZO, ZM a ZVV1. Kategorie ZZO byla rozšířena o průchod skupinkou osob, kladinu nízkou, skok vysoký a štěkání na povel. Zde se předvedlo 12 týmů, z nichž první nastupovala Anežka s Chapsem a ziskem 84 bodů ze 100 si odnesli 8. místo. Mezi posledními nastoupila Alena s Chipsy a s 98 body ze 100 obsadily 1. místo. V kategorii ZM se předvedly pouze 2 týmy, z nichž 2. místo obsadila Jája s Čelzou. Výkony posuzovaly paní rozhodčí Jaroslava Mikulecká a Alena Karbanová.

zpět na úspěchy sportovní kynologie


Zimní závod Kácov - 3.1.

Dne 3.1. se konal tradiční zimní závod v Kácově. Soutěžilo se v kategoriích ZZO, ZM, ZVV1 a IPO3. Kategorie ZZO byla navíc rozšířena o průchod skupinkou osob, štěkání na povel, kladinu nízkou a skok vysoký. I přes mrazivé počasí se závodu zúčastnilo 34 psovodů. ZKO Nymburk zde reprezentovalo 9 členů, 8 v ZZO a 1 v IPO3. Po ranním rozlosování startovních čísel následovala poslušnost. Kategorie ZZO a ZM posuzovala paní rozhodčí Jaroslava Mikulecká, souběžně probíhající ZVV1 a IPO3 paní Michaela Kuncová. Se startovním číslem 1 zahájila ZZO Monika Rothová s bíglem Kulichem. Bohužel měli smůlu, že se začínalo přivoláním a tak když Monika vypustila Kulicha, ten se jako správný bígl rozeběhl do pole, které bylo o pár kroků vedle, a nehodlal se vrátit, dokud něco neuloví. Dalším soutěžícím se už dařilo o poznání lépe. V IPO3 jsme měli želízko v ohni, kterým nebyl nikdo jiný, než předseda klubu, Marek Lehuta s Matesem. Matýsek se ale nejspíše celou dobu těšil na svou oblíbenou vysílačku, a na jiné cviky se už nedokázal soustředit. Po polední přestávce, kterou většina soutěžících strávila ve vytopené klubovně s kantýnou, následovaly obrany. Smůlu měl Marek s Matesem, když figurant Matýskovi těsně před zákusem uhnul s rukávem. Po skončení obran a přestávce následovalo vyhlášení výsledků, které dopadlo pro členy ZKO Nymburk v kategorii ZZO více než úspěšně. Ocenění dostala i Anežka Strachová s Chapsem jako nejmladší účastník. Po vyhlášení už nezbývalo nic jiného než se naskládat do aut, rozmrznout a těšit se na příští ročník.

Umístění našich členů:
ZZOIPO 3
1. místoAlena Smolíková a Keysi8. místoMarek Lehuta a Mates
2. místoJana Malinská a Čelza
3. místoHana Petrová a Christine
5. místoVěra Komárková a Carie
6. místoMichal Roman a Britney
7. místoIvona Nejedlová a Adina
11. místoAnežka Strachová a Chaps
DisMonika Rothová a Kulich
fotogalerie

zpět na úspěchy sportovní kynologie


Úspěšně složené zkoušky v roce 2008

V roce 2008 složili členové našeho klubu mnoho zkoušek sportovní kynologie, a to jak dle Národního zkušebního řádu, tak dle pravidel IPO. Nejvyšší zkoušku (IPO 2) složili Mates (Demolition Bogaboo Aibara) s Markem Lehutou, od té doby panu Matesovi vykáme.

Zkušební řádSložená zkouškaPsovodPes
JménoRasa
IPOIPO 2 Marek LehutaDemolition Bogaboo Aibara (Mates)border kolie
IPO 1Marek LehutaDemolition Bogaboo Aibara (Mates)border kolie
BHHana PetrováChristine Mia Sixty Sixbelgický ovčák tervueren
Marek LehutaDewfall Silver Breeze (Eliška)border kolie
Jana MalinskáChelsay Action Aibaraborder kolie
Milan DvořákFráze Zkanapedobrman
Miloslava MaškováExcalibur Radinieknírač velký
Táňa FadrhoncováClinton z Vesničky u Hraniczlatý retrívr
Ilona MukařovskáJessierottweiler
FPr 1Milan DvořákFráze Zkanapedobrman
FPr 2Milan DvořákFráze Zkanapedobrman
NZŘZVV 1Marek LehutaDemolition Bogaboo Aibara (Mates)border kolie
ZZOTáňa FadrhoncováClinton z Vesničky u Hraniczlatý retrívr
Ivona NejedlováAdina Black Šumbarský pramenkrálovský pudl
Sheillapudl trpasličí
Jiří SchneiderAsta Pektorův Statekhovawart
Hana PetrováChristine Mia Sixty Sixbelgický ovčák tervueren
Jana MalinskáChelsay Action Aibaraborder kolie
Abigail Cor Fortisdobrman
ZOPIvona NejedlováSheillapudl trpasličí
Milan DvořákFráze Zkanapedobrman
Zuzana TrnkováGerraněmecký ovčák
Ilona MukařovskáJessierottweiler
Hana PetrováChristine Mia Sixty Sixbelgický ovčák tervueren
ZMJana MalinskáAbigail Cor Fortisdobrman

zpět na úspěchy sportovní kynologie


Mistrovství republiky border kolií

Dne 16. srpna 2008 se v Albrechticích konalo již sedmé Mistrovství republiky border kolií ve výkonu. Náš klub zde úspěšně reprezentovala Jana Malinská a Chelsay Action Aibara, které obsadily první místo v kategorii ZZO s celkovým počtem 85 bodů. Své želízko v ohni jsme měli také v kategorii IPO 2, kde se Marek Lehuta a Mates (Demolition Bogaboo Aibara) umístili na pátem místě.

zpět na úspěchy sportovní kynologie


Ostatní


Pojizeřím za sluncem

Dne 2. 10. pořádala OSA Be happy Semily beagle dogtrekking „Pojizeřím za sluncem“. Jak již název napovídá, závod byl určen hlavně pro psy plemene bígl, ale byla otevřena i kategorie open pro ostatní plemena a speciál chodských psů. Účastníci měli na výběr ze tří tratí, nejdelší měřila 37,5 km, kratší trasa měla 22 km a nejkratší trasa, určena pro kočárky a pro pejsky s omezením měřila okolo 10 km. Start závodu byl ve SKI areálu V Popelkách u Lomnice nad Popelkou. Závodníci absolvovali tratě podle itineráře a po cestě bylo několik kontrolních bodů, které na nejdelší trase byly samoobslužné, tj. každý účastník dostal v itineráři otázky s určením místa, kde nalezne odpověď. Každý si také nesl výstroj - 3 l vody, čelovku či baterku, žrádlo pro psa, jídlo, mapu, pláštěnku, mobil, náhubek a misku. Z našeho klubu se zúčastnily 3 členky. Věra Komárková s choďačkou Carie, Martina Hronová s bíglicí Rendy a Alena Smolíková s parsonkou Chipsy.

Nejlépe se umístila Ála s Chipsy, které 22 km trať s nejvyšším bodem na kopci Tábor vyhrály v kategorii open s časem 3hodiny 34minut. Věra s Carie absolvovaly stejnou trasu v kategorii speciál chodských psů a s časem přes 5 hodin se umístily na krásné bronzové příčce. Martina s Rendy pak v kategorii ženy a bígl dlouhá prošly nejdelší trasu z Lomnice přes hrad Pařez, zříceninu Trosky a město Rovensko pod Troskami v čase 7 hodin a 49 minut, čímž si ve své kategorii zajistily stříbrnou příčku.

zpět na úspěchy v ostatních sportech


Hrátky jarním Polabím

Dne 21. března 2009 organizovala naše ZKO neoficiální závod Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím. Závod byl rozdělen na tři trasy. Procházka 10 km, které se zúčastnily dvě členky našeho ZKO, přinesla do našich řad 2 medaile. Stříbrnou získala Šárka Puldová s boloňským psíkem Maxem a Anežka Strachová s border kolií Chapsem se se zlatou medailí usadili na 1. místě. Další již obtížnější trasa byla dlouhá 25 km. Té se z našich členů zúčastnila pouze Věra Komárková s fenkou chodského psa Carie (16. místo) a bíglice Rendy tentokrát se psovodem Pavlem Čandou (2. místo). Nejobtížnější trasou byl trek dlouhý 45 km, kde závodila Klára Stoklasová s malou kníračkou Bonnie (11. místo), Monika Rothová s bíglem Kulichem (12. místo) a Martina Koucká s black czech crazy retrívrem Phoebe Telátkem, které obsadily 10.místo.

zpět na úspěchy v ostatních sportech


Dogtrekking

3. října 2008 se agiliťačka bíglice Rendy a Martina Hronová zúčastnily dogtrekkingových závodů Pojizeřím za sluncem v Semilech. Turistická 41 km dlouhá trasa přes hory a doly jim přinesla 3. místo v kategorii beagletrek.

zpět na úspěchy v ostatních sportech


Bikejöring

Kromě toho, že border kolie Jessee James je se svým pánem Michalem Romanem fenomenální v dogfrisbee, věnuje se i jiným sportům s jinými pány. V roce 2008 se Jessie vydal za dobrodružstvím na kole, v jehož sedle byla Ála Smolíková a z bikejöringu v Jičíně pod Zebínem si společně přivezli 1.místo.

zpět na úspěchy v ostatních sportech


Copyright (c) 2009 polmari@seznam.cz