Víkend psích sportů

14. - 15. března 2009

Víkend psích sportů se stává na našem cvičáku již tradiční událostí. Zatímco v minulém roce se uskutečnil v únoru a byl zaměřený jen na dogdancing a dogfrisbee, letos jsme termín konání posunuli do března a koncipovali jej jako průvodce po všech psích sportech, které se v naší organizaci trénují. Zájem byl obrovský a tak jsme velice brzy museli zastavit přijímání přihlášek.

Sobotní ráno nás přivítalo po deštivém týdnu čistě modrou oblohou a tak jsme se s radostí vrhli na sporty prvního dne. Paralelně po skupinách probíhal trénink agility, který zajišťovala Petra Hamšíková a dogdancing s čerstvou medailistkou ze závodů při světové výstavě Crufts - Álou Smolíkovou. Slunce pálilo čím dál tím víc a tak z agility odcházely týmy s vyplazenými jazyky a při dogdancingu se nám psi příliš nezašpinili. Petra vymyslela pro začátečníky i pokročilé krásně běhavé parkury, i když některým psům to bylo dost jedno a raději se místo běhu kochali okolní krajinou. Ála lidem poradila mimo jiné i s tím, jak se připravit na postupové dogdancingové zkoušky, které se u nás uskuteční v květnu.

Po dobrém obědě začal trénink dogfrisbee. Jako vždy Michal Roman vysvětlil nejprve jednotlivé hody, které si poté zájemci zkoušeli bez psů. Někteří z trénujících jsou ale již na vyšší úrovni, a tak se soustředili na vymýšlení a trénování freestylové sestavy, kterou by mohli oslnit například porotce na závodech v Maďarsku o následujícím víkendu.

Po tréninkách odjeli někteří účastníci domů, někteří se šli ubytovat do spřáteleného hotelu Bene a ti nejodvážnější se vypravili na Kynologický ples, který pořádal ZKO Pňov.

Na rozdíl od jarní soboty nás neděle přivítala zataženou deštivou oblohou a ochlazením o nejméně 10 stupňů. Počasí nás ale nemohlo odradit, a tak o půl deváté vyrážela první skupina s Markem Lehutou na břeh Labe poblíž veslařské klubovny trochu si zastopovat. Zároveň začal trénink poslušnosti vedený Janou Malinskou. Při pohledu na dva bígly se Janě nechtělo trénovat jediné - přivolání. Vše ostatní bylo probráno horem dolem a ještě pozpátku. V deset hodin nastoupila na poslušnost druhá skupina, složená většinou z do té doby stopujících psů a na stopy se vydali pokročilí. Další skupina se vypravila s Michalem na hasičské hřiště k pokračování tréninku dogfrisbee. Na hřišti vedle cirkusu tak proběhl mimo jiné i malý závod v jedné z distančních disciplín. Ačkoliv trénující skupinu zastihl prudký lijavec, odcházeli někteří ještě zpátky na cvičiště, aby si užili poslední disciplínu víkendu - obrany.

Obrany měl na starost náš nový, z Pňova zapůjčený figurant první třídy Robert Niedermitl. Někteří z čtyřnohých účastníků se jej snažili zakousnout jen se objevil, zatímco před jinými mohl dělat třeba stojky, ale z klidu je nevyprovokoval. Největšími bojovníky - začátečníky se ukázali být dva Jack Russellové a bojteriérka Ari, kteří se s Robertem přetahovali o kůži velice urputně a se zápalem. Pokročilí už pak kousali na rukáv a vyštěkávali figuranta zpoza makety.

Víkend skončil a my doufáme, že se vám u nás líbilo a přijedete i na další naše akce. Na příště slibujeme sobotní počasí.

Fotogalerie


Copyright (c) 2009 polmari@seznam.cz