sponzor jumpingu a agility open, dodavatel krmiv

ROYAL CUP a Beagle pohár Středočeského kraje

25. dubna 2009

rozhodčí: Zdeněk Spolek

výsledkyfotografie

Prvním den jarního agility víkendu v Nymburce byl věnován oficiálním závodům, které posuzoval Zdeněk Spolek. Součástí klání byla první část Beagle poháru Středočeského kraje, který měl pokračování i následující den při neoficiálních závodech.

Závody měly klasický průběh - po prezenci začal nejprve jumping, který zahajovali čtyři veteránské týmy. Následovala kategorie small, medium a nakonec large. Po jumpingu přišly na řadu zkoušky a na závěr dne se běhal závod agility open.

Závody probíhaly ve standartním tempu; někomu se dařilo více (např. Petře Hamšíkové), někomu méně (3 diskvalifikace za den také nebyly ojedinělé). Závody byly ale jednou věcí zvláštní: účastí bíglích týmů. Běhání agility s bíglem je pouze pro dobrodružné povahy - nikdy totiž nevíte, co vašeho flekáče bude zajímat víc, jestli parkur nebo čuchání nebo rozhlížení se nebo něco úplně jiného. A tak jsme byli svědky nadšených výkonů A3Ch Abby a jedničkáře Tima, přemlouvání Lysiena k vůbec nějakému pohybu, nepochopitelné trojí odmítnutí v tunelu u Rendy a také originální běhy s čumáčky u země. Zkrátka, nikdo z přihlížejících neměl šanci se nudit.

Teplota během dne stoupala až k letním hodnotám a tak když o půl osmé večer doběhl poslední závodník, byli jsme všichni ze sluníčka více než unavení. To nám ovšem nezabránilo zatleskat úspěšným závodníkům, z nichž někteří si museli na ceny od firmy Almika vzít vozík. Pogratulovali jsme také úspěšným bíglíkům (ve smallíkách pohár získala Martina Černá a Indy, v medíkách Alena Štrofová s A3Ch Abby) a rozjeli se k domovu.

Zbývá už jen poděkovat všem závodníkům za vytvoření krásné atmosféry, rozhodčímu Zdeňku Spolkovi za sestavení a posuzování běhů, MVDr. Lucii Zatloukalové z veterinární kliniky Socrates v Nymburce za provedení veterinární přejímky a v neposlední řadě našim sponzorům: firmě Almika, firmě Fitmin, Beagle Clubu ČR a Pivovaru Nymburk; dále děkujeme všem členům ZKO Nymburk za pomoc s organizací závodů a těšíme se s Vámi všemi na shledanou při podzimních závodech nebo na některé z našich dalších akcí.


Copyright (c) 2009 polmari@seznam.cz