Neoficiální závody agility Eukanuba
13.září 2008

V sobotu dne 13.září proběhly na našem cvičáku tento rok již druhé neoficiální závody agility, tentokrát pod patronátem firmy Eukanuba.

Ačkoliv předpověď počasí nebyla příznivá, nakonec se z chladného rána vyloupl slunečný den, ani příliš horký, ani příliš studený, zkrátka ideální pro závodění. Předpověď nám však přeci jen udělala malé nepříjemnosti - asi patnáct přihlášených týmů nepřijelo, ale i tak byla účast dostatečná a to především v juniorské kategorii.

Po prezenci, při které MVDr. Lucie Zatloukalová z Veterinární kliniky SOCRATES v Nymburce zkontrolovala zdravotní stav každého čtyřnohého účastníka, dvounozí účastníci zaplatili startovné, v případě zájmu (který byl obrovský) se přihlásili na hru a obdrželi dárkový balíček se vzorkem krmiva a propiskou Eukanuba, se mohlo začít závodit.

První byli na řadě junioři, tedy štěňata do 18ti měsíců. Po nahlášení velikosti překážek, přes které si přály týmy závodit, se upravila startovní listina. Pomocníci z řad členů ZKO Nymburk zatím postavili první parkur podle pokynů naší stálé trenérky a nyní i rozhodčí, Jany Frydrychové. Po prohlídce se vydal na dráhu první závodník. Jelikož tyto závody byly pro mnohé pejsky i psovody vůbec první v životě, docházelo docela často k nestandartnímu chování psů na parkuru (projevovalo se to hlavně tím, že z parkuru zdrhali :-), přesto závod dokončilo dostatek juniorů a tři nejlepší mohli dále žít v očekávání krásných odměn.

Po štěňatech přišli na řadu začátečníci, tj. psi nad 18 měsíců, ale bez výkonnostního průkazu. Prohlídka parkuru byla pro všechny velikostní kategorie najednou a byla neobvykle dlouhá, protože po sedmi minutách prohlížení si rozhodčí uvědomila, že jsou překážky špatně očíslované. Chyba byla bleskurychle opravena.
První startovaly týmy přihlášené do velikostní kategorie L, následovali medíci a nakonec kategorie small.

Před prvním agility během závodníků měli všichni diváci možnost sledovat ukázky jiných psích sportů: dogdancing předvedla Ála Smolíková, stejně jako dogfrisbee (freestyle), jehož ukázku nám udělala i Petra Hamšíková.

Poté, co závodníci odběhli agility, začala pro přihlášené začátečníky a juniory hra. Šlo o rovinku, kterou museli běžet jak pes tak pán:
Oba museli oběhnout kužel, čímž se smazal rozdíl, mezi rychlými a pomalými psy. Na stupních vítězů se tak ocitli zástupci všech velikostních kategorií.

Po hře už následoval jumping závodníků a následné vyhlášení vítězů všech kategorií a rozdílení cen.

Děkujeme sponzorům: Eukanuba, Pivovar Nymburk a Parní pekárna Petr Svoboda Poděbrady, dále všem členům ZKO Nymburk za pomoc s organizací, Janě Frydrychové za rozhodcovskou činnost a MVDr.Zatloukalové za provedení veterinární přejímky.

Se všemi diváky i závodníky se těšíme nashledanou.

výsledkyfotografie
parkury:štěňatazačátečnícizávodníci agilityzávodníci jumping

Copyright (c) 2008 polmari@seznam.cz