logo fitmin

Neoficiální závody agility Fitmin
1.listopadu 2008

Od začátku roku 2008 byl na našem cvičáku na první listopadový den naplánovaný neoficiální závod agility, pro který se nám během roku podařilo získat ceny od firmy Fitmin.

Počasí posledních dnů nám dělalo poměrně velké starosti a tak jsme do startovní listiny zařadili o čtyřicet týmů více než bylo povoleno propozicemi. Dvacetpět týmů, které nepřijely, muselo potom během celé neskutečně teplé a slunečné listopadové soboty svého rozhodnutí velmi litovat.

Po prezenci, při které se týmy přihlašovaly také na hru, začaly vlastní závody. Jako první se vydali na trať junioři. Bylo zajímavé, že nejúspěšnější týmy ze zářijových závodů měly tentokrát docela velké problémy, ale alespoň se tak na stupně vítězů podívali jiní mladí psi. Po juniorech přišli na řadu začátečníci, kde naši členové zaznamenali velké úspěchy - Anežka Šedivá s Jespem doběhli závod v kategorii large na třetím místě, Martina Hronová s Rendy svou kategorii medium vyhrály.

Po poledni přišel na řadu nejprve agility běh závodníků, tj. psů, kteří již mají výkonnostní průkaz, a poté jumping.

Teď už nezbývalo než chvilku počkat na vyhodnocení a vyhlášení vítězů.

Kdo se ocitl na stupních vítězů zjistíte zde. Během závodů byla vyhlášena také zvláštní cena - Pohár mladých psovodů. Vítězem se měl stát psovod mladší patnácti let, který si vedl nejlépe ve vlastním závodu i ve hře. Při hodnocení byla zohledňována konkurence v závodě, takže větší váhu mělo 3. místo v konkurenci deseti týmů než druhé místo v konkurenci tří týmů. Vítězem Poháru se stala Karolína Červová se Sam, kteří se v kategorii začátečníci small umístili na třetím místě a ve hře skončili pátí.

Vyhlášení vítězů přineslo ještě jednu radost: vítězka kategorie začátečníci small Michaela Spoustová věnovala svou výhru (15 kg krmiva Fitmin Maintence Mini) nymburskému psímu útulku.

Děkujeme všem závodníkům za vytvoření krásné atmosféry posledního závodu roku 2008 na našem cvičáku, děkujeme naší pravidelné trenérce a rozhodčí Janě Frydrychové za sestavení a posuzování závodů. Děkujeme MVDr. Lucii Zatloukalové z veterinární kliniky Socrates v Nymburce za provedení veterinární přejímky. V neposlední řadě děkujeme našim sponzorům: Fitmin, Pivovar Nymburk a Pekařství U Literů v Nymburce a dále všem členům ZKO Nymburk za pomoc s organizací závodů.

Se všemi diváky i závodníky se těšíme nashledanou v roce 2009.

výsledky
parkury:štěňatazačátečnícizávodníci agilityzávodníci jumping
fotogalerie:fotografie 1fotografie 2

Copyright (c) 2008 polmari@seznam.cz