NymburkCup

1. a 2. června 2013

výsledky 1.6.výsledky 2.6.
neoficiální parkury
foto ze soboty od Aničky Cidlinové

Na začátku června jsme uspořádali opět dvoudenní agility závod, který nám tentokrát počasí dosti nepříjemně zkomplikovalo. V sobotu i v neděli ale naštěstí více než polovinu závodu nepršelo a tak si ti závodníci, kteří se nezalekli předpovědi nebo (v horším případě) nemuseli řešit evakuace nebo zachraňovat věci z domů před povodněmi, mohli užít neoficiální i oficiální závod v tradičním provedení.

V sobotu připravila rozhodčí Martina Hronová dva parkury pro každou z neoficiálních kategorií. Závod zahajovali závodníci kategorie baby, poté přišel na řadu jumping kategorie agiduch (agilitujících důchodců), pak jumping juniorů a začátečníků. Hra byla nejvíce ovlivněná počasím - v dobu jejího zahájení již několik minut lilo a tak nebylo možno pustit závodníky na klasickou paralelku. Nechali jsme se tedy inspirovat jedněmi oficiálními závody, kde se losovaly přímo ceny ze soutěže, kterou nebylo možno vzhledem k počasí uskutečnit a vylosovali jsme 8 týmů, které si mezi sebou zahráli. Je nám jasné, že toto řešení nebylo ideální, ale pořád lepší než hru zcela zrušit, případně ji nechat proběhnout, ale následně kvůli nepoužitelnosti terénu zrušit celé druhé běhy. Na oválu zabojovalo všech osm týmů statečně a doufáme, že ostatní alespoň napjatě sledovali dění.

Trasy druhých běhů musely být vzhledem k dešti pozměněny, ale nakonec vše dobře dopadlo, nikdo se nezranil, vítězové si rozdělily ceny a rozloučili jsme se až do dalších neoficiálek koncem září.

Nedělní závod začal stěhováním parkuru z vzniklého jezera na suché místo. Měli jsme opět velké štěstí - i když se tento den mnoho závodů na jiných cvičištích muselo kvůli nezpůsobilosti terénu rušit, my jsme pod taktovkou nového rozhodčího Petra Pupíka z Brna a na nové kladině, slalomu a houpačce odběhali všechny plánované běhy, i když zkoušky A3 a agility open se již odehrávaly za vytrvalého hustého deště.

Sláva vítězům, čest poraženým a tentokrát i sláva odvážným!!!

Chtěli bychom tímto poděkovat všem závodníkům, rozhodčím i organizátorům za jejich výkony a městu Nymburk za podporu závodu. O Svatováclavských závodech AHOJ !!!

Copyright (c) 2013 polmari@seznam.cz