Mistrovství ČR v agility 2010, Žamberk

město Nymburk
společnost Dibaq a.s., výrobce výživových programů značky Fitmin
tradiční sponzor dogdancingových závodů O nymburskou tlapku, výrobce krmiv
sponzor agility závodů AcanaCup 5. a 6.6.2010, krmiva světové úrovně
sponzor agility závodů AcanaCup 5. a 6.6.2010, krmiva světové úrovně
sponzor závodu Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím, výrobce krmiv
sponzor závodů Víkend u dědy Mráze, výrobce krmiv
psí sportovní potřeby
PetShop
Pivovar Nymburk
Psí sporty
Mistr ČR large - Radovan Liška a border kolie Amulet for Luck od Zlatonosné říčkyMistr ČR medium - Martina Klimešová a mudi Csimota Kiki IrhaberkiMistr ČR small - Andrea Písaříková a trpasličí pudl Chico

Mistrovství české republiky v agility probíhalo letos opět v Žamberku, tentokrát také za účasti naší trenérky agility Martiny Hronové a její bíglice Rendy. Kvalifikační kriteria na MČR byla letos po zásahu členské schůze KAČR stanovena až v průběhu března a ke kvalifikaci na mistrovství tak bylo třeba složit minimálně 5 zkoušek A2 na výborně s umístěním do pátého místa nebo jednu zkoušku A3 na výborně.

Ačkoliv tato kriteria přišla mnoha závodníkům jako příliš měkká, zřejmě taková úplně nebyla, protože účast byla přibližně stejně hojná jako na dvoudenních závodech v Kladně. Na start mistrovství se postavilo 62 týmů v kategorii small, 74 týmů v kategorii large a 58 týmů v kategorii medium. Mezi nimi byly právě i Martina a Rendy. Závody probíhaly na dvou parkurech, na kterých se střídali tři rozhodčí – Zdeněk Spolek, Tomáš Glabazňa ze Slovenska a norský rozhodčí Harald Schjelderup. Rozhodčího na zónách pak dělal Petr Rybář.

Parkury, které rozhodčí postavili se všem závodníkům velmi líbily a týmy na nich dosahovaly skutečně nádherných výsledků. V prvním dni, kdy se běžel jumping jednotlivců a agility družstev, všechny uchvátil běh Petry Hamšíkové s Larou (Ami Dévové z Březkého průhona), které jumping postavený panem Spolkem proletěly bez jediného zaváhání rychlostí 5,6 m/s, čímž stanovily v tomto běhu standartní postupovku na 4,97 m/s. Tomu nemohla Rendy, kterou zřejmě opět přestal bavit slalom, konkurovat a tak skončila v jumpingu s 9,44 trestnými body za čas na 26. místě.

Běh agility družstev skončil pro družstvo Big LOVE, jehož členy byli pouze bíglové a bíglice Zipp Jany Vodvárkové, Bonnie Hanky Šejnohové, Hannah Petry Hamtilové a Rendy, diskvalifikací, poté, co jak Bonnie, tak Rendy byly diskvalifikovány prakticky na tomtéž místě.

Nedělní jumping družstev medium a small vyburcoval diváky ve svém závěru, kdy startují ti nejlepší z předchozího dne, k divokému a nadšenému povzbuzování. Družstva large překonávala techničtější parkur a tak jejich finále sledovali diváci spíše se zatajeným dechem, aby se ten či onen nedisknul nebo neudělal jinou osudnou chybu.

Po jumpingu družstev a agility veteránů už byly na řadě agility jednotlivců. V agility medium, kde Martina a Rendy čistým ale pomalým během posunuly na konečné 22. místo, se diváci dočkali infarktového závěru, kdy Petra Hamšíková s Larou přišly o mistrovský titul díky chybě ve slalomu a mistry republiky se tak díky bezchybným výkonům staly Martina Klimešová a její mudi Kikina.

Závěr dne po kategorii small patřil agility jednotlivců kategorie large. Na parkuru pana Schjelderupa bylo dost pastí a pastiček, aby byl závod napínavý do poslední chvíle. Standartní čas až do posledního běhu stanovovala loňská mistryně v této kategorii Ola Miveko s Bárou Šťouračovou. Tato dvojice bohužel neměla po pokaženém sobotním jumpingu šanci na obhájení titulu, ale v agility rozhodně všem předvedla, co umí. Posledním během jí ale první místo v agility sebral vítěz jumpingu a tudíž Mistr ČR kategorie large Radovan Liška s borderkou Amulet for luck od Zlatonosné říčky, jehož přenádherný běh byl úžasnou tečkou za letošním MČR.

Krásné chvíle s Vašimi psíky a to nejen na závodech přejí Martina a Rendy.

Parkury