logo Létající psi Nymburk

Dogfrisbee

logo Létající psi Nymburk
instruktoři:Jana MalinskáMichal Roman
výcvikový den:neděle 12:00 - trénink na přánínepravidelně
členové ZKO Nymburk zdarma
ostatní 100,- Kč za trénink
členové ZKO Nymburk zdarma
ostatní 100,- Kč za trénink

www.discdog.cz

Dogfrisbee je sport pro psy, kteří rádi aportují a pro lidi, kteří nemají obě ruce levé nebo jsou odhodláni je na pravé předělat.

V dogfrisbee se soutěží v několika disciplínách, tou nejatraktivnější a mezi soutěžícími i nejprestižnější je freestyle, kde tým předvádí různé, někdy až akrobatické prvky, při kterých pes chytá hozené disky. Pes se při tom odráží od těla psovoda, přeskakuje jej či dělá ve vzduchu salta...

Kromě freestylu je mnoho disciplín tzv. distančních nebo na přesnost, kde se soutěží buď o co nejdelší hod, o nejpřesněji hozený disk na určitý cíl a podobně. Disk musí být samozřejmě vždy chycený psem...

Úspěchy Závody Disciplíny


chyt ve výskoku chyt disku létající Mates

Závody

ZávodDatumPropozice a přihláška/ ReportážVýsledky / StartovkaFotogalerie

O Frisbee Dědy Mráze
2. ročník

6.3.2010reportážvýsledkyfotky

DiscDog Fun Weekend

16. - 17.5.2009-výsledkyfotografie

O Frisbee Dědy Mráze

21.2.2009reportážvýsledkygalerie

Rok 2008

O víkendu 24.-25. května 2008 pořádala naše ZKO ve spolupráci s DiscDog klubem ČR jeden ze čtyř závodů seriálu Dog Chow DiscDog Cup 2008 DiscDog Fun Weekend. Jak to všechno dopadlo, se můžete podívat zde. A také si můžete přečíst reportáž, která vyšla v časopisu Psí sporty.

Fotogalerie

na začátek


Disciplíny

Zde najdete popis jednotlivých disciplín, ve kterých se v dogfrisbee závodí. Zatím tu jsou jen pravidla distančních disciplín, freestyle přibude později.

Quadruped

Kvalifikačním kolem se rozřadí týmy do čtyř skupin. Kvalifikace spočívá v hození disku na dálku bez účasti psa.
V každé skupině začíná házet ten, který měl v kvalifikaci nejhorší hod. Každý má tři hody. V těchto třech hodech se počítá za úspěšný pouze ten, který pes chytil. Nejdelší z těchto úspěšných hodů je výsledkem prvního kola. Do druhého kola postupují jen tři nejlepší týmy. Každý má opět tři hody, z nichž se počítá ten nejlepší. Do třetího kola postupují nejlepší dva týmy. Každý opět hází třikrát a nejlepší postupuje do finále.
Ve finále se postupuje opět stejným vyřazovacím způsobem.

Timetrial - časovka

Podstatou soutěže je dokončit dva úspěšné dvacetiyardové (18,3 m) hody v co nejkratší době. Úspěšný hod je takový, který je psem chycen za hranicí 20 yardů. Na každý úspěšný hod má tým pouze jednu minutu. Tým musí předvést dva úspěšné hody, aby mohl být klasifikován. Čas se zastaví v momentě, kdy pes s diskem překročí startovací/cílovou hranici po dokončení dvou úspěšných hodů. V případě, že pes upustí disk před startovací/cílovou hranicí, může přinést disk házející, čas se v takovém případě zastaví po překročení startovací/cílové hranice házejícím. Hraje se dvoukolově, přičemž za výsledný se počítá nižší čas z obou kol. Vítězí tým, který předvedl dva úspěšné hody v nejkratším čase. Pokud je něčí pokus narušen, např. volně pobíhajícím psem, tým může svůj pokus zopakovat. V případě vyvenčení se psa během soutěže se čas nezastavuje, ani není možná oprava.

Minidistance

Každý tým má k dispozici dvě kola, při nichž musí v 90tivteřinovém intervalu udělat chyty za co největší počet bodů. Hrací plocha je pro tyto účely rozdělena na pásma po 10ti, 20ti, 30ti a 40ti yardech. Za chyt disku v daném pásmu je odpovídající počet bodů. Pokud pes chytí disk ve výskoku, získává navíc 0,5 bodu za každý takový chyt. Do hodnocení se počítá jen pět nejlepších hodů v každém kole. Výsledný počet bodů je součtem bodů z prvního a druhého kola.

Dogdartbee

U této disciplíny se hází na terč, jehož jednotlivé soustředné kruhy jsou různě bodově ohodnoceny. V kvalifikaci má každý tým k dispozici 3x3 hody, přičemž se dosažené body sčítají. Do semifinále postupuje 8 nejlepších týmů. Každý tým má opět k dispozici 3x3 hody, ale tentokrát házejí týmy proti sobě ve dvojicích play-off. Týmy, které vyjdou ze souboje dvojic jako vítězné mají opět k dispozici 3x3 hody, přičemž konečné pořadí se určuje dle celkově naházeného počtu bodů.

na začátek


Copyright (c) 2008 polmari@seznam.cz