Flyball - družstvo Flying DogZ!

coach - trenérMariana Sabáček
výcvikový den:neděle od 12:00
družstvo je otevřené i pro nečleny ZKO Nymburk
cena: člen a hostující člen ZKO Nymburk ZDARMA; ostatní 500,- Kč za rok (250,- Kč za pololetí - po 1.7.) za psovoda - platí vždy do konce kalendářního roku

www.flyball.cz

Flyball je sport i zábava pro temperamentní psy všech plemen. Oproti agility má výhodu, že pro psovoda není tolik náročný, takže se mu mohou věnovat i fyzicky méně disponovaní psovodi.

Utkávají se v něm dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných flyballových dráhách. Každá dráha se skládá ze čtyř stejných skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míček.

Na povel psovoda, který však zůstává za startovní linií, vyběhne pes na dráhu, překoná čtyři skokové překážky, naskočí na desku boxu (provede tzv. plaveckou otočku) - tím spustí mechaniku, chytí vystřelený míček a aportuje ho zpět přes překážky k psovodovi.

V okamžiku, kdy první pes z družstva protne cílovou čáru, vybíhá další pes. Vítězí družstvo, které má jako první v cíli všechny čtyři psy (a míčky).

Souhra družstva a vzájemná snášenlivost psů je ve flyballu mimořádně důležitá. Psi se spolu střídají na startovní/cílové čáře a v optimálním případě se míjejí čumák-čumák, přičemž se nesmí vzájemně napadnout. Nic pro psí závistivce, kteří nesnesou, když proti nim přibíhá pes s míčkem... , ale ideální sport pro partu lidí a psů, kteří si rozumí tak jako naši členové.

Převzato z www.flyball.cz

Vzkazy - diskuze


Copyright (c) 2008 polmari@seznam.cz