Den psích sportů

26. října 2008

frisbee

Pokus navázat na jarní Víkend psích sportů se myslím vydařil. Nejenže jsme zopakovali možnost vyzkoušet si mladší psí sporty jako na jaře, tedy: dogfrisbee a dogdancing, ale ještě jsme k nim připojili „klasiku“ ve formě služebního výcviku a agility. A zkrátka nepřišli ani zájemci o obedience……To vše namačkané v jednom dni! Vzhledem k ohleduplnosti na ploše cvičáku ZKO Nymburk a k rozumné organizaci,však nevznikly žádné problémy a na všechno byl dostatek prostoru.

Přestože se koncem října nedá očekávat žádné zvláštní teplo a dny jsou pochmournější, tak se dá říci, že nás počasí opět nezklamalo. Po ránu,kdy se již na cvičák pomalu trousily skupinky páníčků a jejich čtyřnohých společníků, sice ještě vládla trochu mlha, ale ta se postupem času rozpustila a kolem poledne dokonce vysvitlo sluníčko. Vzhledem k datu v kalendáři jsme neočekávali nijak obrovskou účast. Jaké bylo ale překvapení, když se cvičák začal postupně zaplňovat. Dopoledne bylo věnované především agility a dogfrisbee. Po pár změnách v propozicích se tréninku agi nakonec ujala Jana Frydrychová. Na parkúrech, jak už to tak bývá, vládl čilý ruch a i z fotek je znát, že se tam vystřídal pěkný počet psů. Jana trénovala celé dopoledne a nakonec sama i se svou fenkou Darjou vyměnila překážky za talíře a přesunula se do prostoru, kde to již od rána pěkně létalo vzduchem. Je znát, že dogfrisbee získává pomalu ale jistě čím dál více příznivců. Přijela početná partička z Hradce (která nás po ránu v podstatě donutila vylézt ze spacákůJ), několik lidí z Prahy a bližšího okolí. Přestože se zatím nikdo z účastníků neobjevil na žádných závodech, najdou se mezi nimi velice zruční psovodi a šikovní psi.

dogdancing

V poledne proběhly avizované ukázky. Zřejmě největším lákadlem se později stala ukázka obran v podobě Marka s Matesem, neboť zájem o odpolední možnost tréninku a vyzkoušení si obran byl takřka nečekaný. Ať už se psi „věšeli“ na pešky či kůži, vždy to většina z nich dělala s obrovským zaujetím a páníčky to zřejmě nebavilo o nic méně. Nakonec byli snad spokojeni úplně všichni, včetně Milana, který se všem psům věnoval s úsměvem, i když se u toho z nás všech určitě zahřál nejvíce. Po obranách vyrazilo pár psů společně s Markem a Matesem na stopy a plocha cvičáku zůstala k dispozici pro obedience a dogdancing. Dogdancing byl již na jaře. Tentokrát trénink ale vedla Ála Smolíková, a tak i pro účastníky předchozí akce byla přichystána změna a možnost vyzkoušet si tanec se psem pod vedením někoho jiného.

Výhodou tohoto dne byla pro všechny instruktory i skutečnost, že zájem účastníků byl opravdu rozložen mezi všechny vypsané aktivity. A tak ani Jája, jakožto instruktorka obedience, nepřišla zkrátka a odpoledne se věnovala početné skupině zájemců o tento rozvíjející se sport.

S blížícím večerem se začal cvičák pomalu vyprazdňovat a my jen doufáme, že se u nás všem nedělní den zamlouval a někdy nás opět rádi počastují svou návštěvou!Již teď mohu slíbit, že bychom rádi dodrželi tradici jarních a podzimních setkání a tudíž se všichni mohou těšit na nový…… pro změnu -Víkend psích sportů!

Napsal: Michal Roman

fotografie

agilityobranyobedience


Copyright (c) 2008 polmari@seznam.cz