7. Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

21. března 2015

Na rozvodí

výsledky
TRATĚ
vycházkaitinerářřešenímapa
výletitinerářřešenímapa
MIDitinerářřešenímapa

Sedmý ročník Dogtrekkingových hrátek jsme měli opět skutečně nádherné počasí a tak venkovní posezení v kemp - penzionu Vyžlovka, kde byl start a cíl závodu, bylo při dvaceti stupních více než příjemné, pro všechny došlé ušlé či uběhané závodníky.

Tento ročník začal trošku nešťastně, když původně domluvené místo startu odřeklo domluvené a ačkoli byly již dvě trasy hotové, museli jsme hledat místo startu a trasy nové. Nakonec to ale bylo to nejlepší, co nás mohlo potkat a tak si trasy na rozvodí Labe a Sázavy všichni chválili.

Jako vždy se závodilo na třech trasách
- vycházka na 12 km pro mladé, malé a staré psy, psy nebo lidi s handicapem a děti vedla kolem rozhledny Skalka, pak po nenačené cestě k Šembeře, kterou vzápětí opustila a kolem Svatého Martina dovedla týmy do Kozojed, kde opět přešli do povodí Sázavy a kolem vil v Jevanech dorazili zpět na Vyžlovku
- výlet měřil 27 km a dovedl závodníky nejprve do nádherného údolí Šembery, na hradiště Šember, do Přehvozdí, ještě nádhernějším údolím Jalového potoka (kde byla možnost bahenních lázní) na okraj Kostelce n.Č.l., k památníku posledního jelena a do Kozojed, odkud už pokračoval stejnou trasou přes Jevany jako vycházka
- MID měřil dlouhých 48 km. MID a Výlet měly trasu společnou až do údolí Jalového potoka a jejich trasy se opět spojovaly v Kostelci. Cestou samostatnou tak šel MID z údolí Jalového potoka k Lichtenštejnskému kameni pod Krupou, z Krupé přes Chotýš a Vitice na Lipanskou mohlylu. Odtud pokračovali MIDaři do Kouřimi na geografický střed Evropy a potom (stále po červené) do Kostelce.

Lord Baxter jako náš věrný dopisovatel nám snad opět zašle svou reportáž a my se nejen s ním, ale i s Vámi všemi TĚŠÍME PRVNÍ nebo druhou JARNÍ SOBOTU ROKU 2016 někde na startu a v cíli. KRÁSNÉ VANDRY A SUCHOU STEZKU!!!


Copyright (c) 2015 polmari@seznam.cz