6. Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

29. března 2014

výsledky
TRATĚ
vycházkaitinerářřešenímapa
výletitinerářřešenímapa
MIDitinerářřešenímapa
článek od lorda Baxtera

Šestý ročník Dogtrekkingových hrátek jsme měli skutečně nádherné počasí a díky časnému příchodu jara se všichni účastníci mohli pokochat krásou rozkvetlých lužních lesů, kterými procházeli. Posezení na terase restaurace Katovna, kde byl start a cíl závodu bylo při dvaceti stupních více než příjemné, pro všechny došlé ušlé či uběhané závodníky.

Jako vždy se závodilo na třech trasách
- vycházka na 10 km pro mladé, malé a staré psy, psy nebo lidi s handicapem a děti stejně jako v prvním ročníku závodu - po levém břehu Labe k mostu u Poděbradky a po druhé straně zpátky
- výlet měřil 23 km a dovedl 53 týmů po pravém břehu Labe přes Kostomlátky, hrad Mydlovar, Kostomlaty a Kamenné zboží zpět do Nymburka.
- MID měřil pouhých 36,1 km (slibuji, že příští rok bude delší - zatím mi moje plány udávají 45,1 km) a opět byl velmi málo obsazen, protože, ačkoliv jsem se to snažila si ohlídat, stejně jsme se zase potkali s jedním trekem Mistrovství republiky. Po dohodě se závodníky jsme se tak rozhodli ocenit prvních 6 MIDařů bez ohledu na to, zda jsou muži či ženy a pak první tři muže a první tři ženy zvlášť, stejně jako to již několik let děláme u kategorie Výlet, kde máme pravidelně pánů velmi málo. MID a Výlet měly trasu společnou až k odbočce ke zřícenině Mydlovaru. Odtud MID pokračoval stále po břehu LAbe k Litolskému mostu, který závodníci přešli, aby se vrátili po červené přes Semice, Kersko, jezero u Sadské a Písty zpět do NYmburka.

Lord Baxter jako náš věrný dopisovatel nám snad opět zašle svou reportáž a my se nejen s ním, ale i s Vámi všemi TĚŠÍME PRVNÍ nebo druhou JARNÍ SOBOTU ROKU 2015 někde na startu a v cíli. KRÁSNÉ VANDRY A SUCHOU STEZKU!!!


Copyright (c) 2013 polmari@seznam.cz