5. Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

30. března 2013

výsledky
fotografie od Moniky Bystrianské a bágla Dennyhofotografie od Šárky Duškové a lorda Baxtera
článek od lorda Baxtera
TRATĚ
vycházkaitinerářřešenímapa
výletitinerářřešenímapa
MIDitinerářřešenímapa

Pátý ročník Dogtrekkingových hrátek odstartoval na velikonoční sobotu z motorestu Ohio v Kerském lese. Ačkoliv počasí posledních dnů bylo spíše hluboce zimní než jarní a kdo ví, zda se jara letos vůbec kdy dočkáme, měli jsme v sobotu skutečné štěstí a ti, kteří nepřijeli (zesrabilo 15 týmů), mohli jen litovat - sluníčko se ukázalo, přestal foukat ostrý ledový vítr a tak si všichni cestu, kde bylo tentokrát opravdu minimum asfaltu opravdu užili.

Opět byly připraveny tři trasy
- vycházka na 11 km pro mladé, malé a staré psy, psy nebo lidi s handicapem a dětivedla v podstatě výhradně kerským lesem a nejmladší chodící účastník - tříletý Matěj Souček ji spolu se svým týmem zvládl za 3 hodiny. Vítězům stačila jen hodinka a půl.
- výlet měřil 26,5 km a provedl 38 závodních týmů přes navíc ještě okolo jezera Sadská, písečné duny u Píst a kolem Hradištské jezdecké školy ke starému korytu neregulovaného Labe. Stejně jako vycházkáři se i výletníci mohli občerstvit u Josefovského pramene a mnohým z nich velmi zachutnal.
- MID měřil 42,7 km a byl letos velmi málo obsazen, zřejmě vlivem zkřížení termínu s oficiálním Šlapanickým dogtrekkingem. Prvých 22 km šel MID stejnou trasu jako výlet, ale pak se odpojil, aby si mohli MIDaři prohlédnout skanzen v Přerově a vystoupat na obrovskou horu (233 mnm) se zříceninou kaple Povýšení svatého Kříže u Vestce, pak už jen párkrát přes starou haredckou tam a zpět a byli v cíli ... nejrychlejší Peter Stolárik za 4,5 hodiny a do třičtvrti na šest byli na základně všichni.

Lord Baxter jako náš věrný dopisovatel poslal opět reportáž z výletu, za což moc děkujeme a nejen s ním, ale i s Vámi všemi SE TĚŠÍME PRVNÍ JARNÍ SOBOTU ROKU 2014 někde na startu a v cíli NASHLEDANOU!!!


Copyright (c) 2013 polmari@seznam.cz