4. Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

24. března 2012

výsledky
fotografie od Moniky Bystrianskéfotografie od Šárky Duškové a lorda Baxtera
článek od lorda Baxtera
TRATĚ
vycházkaitinerářřešenímapa
výletitinerářřešenímapa 1
mapa 2
MIDitinerářřešenímapa 1
mapa 2

Již počtvrté jsme se sešli, abychom si užili první z jarních dnů na cestách po polabské nížině. Podruhé se místem startu staly Říční lázně Jizerka v Novém Vestci, kousek od soutoku Jizery a Labe. Rychlost plnění startovní listiny je rok od roku vyšší, takže 14 dní po otevření přihlašování už bylo zcela přeplněno, až jsme měli strach, aby se všichni do místa startu vešli. Nakonec (kupodivu) spousta týmů z různých zdravotních i jiných důvodů nedorazilo a tak nás bylo klasicky k osmdesáti. Ti, kteří nepřijeli, mohli jen litovat - naprosto úžasné jarní počasí, příjemné cesty okolními lesy, kamarádi a kamarádky a celková pohoda se postaraly o skutečně vydařený den.

Klasicky byly připraveny tři trasy
- vycházka na 11 km, pro mladé, malé a staré psy, psy nebo lidi s handicapem a děti měřila 11 km a ty, kteří se neztratili vedla lesní cestou proti proudu Jizery k zastávce v Otradovicích, na nádhernou louku u Zelené boudy, do lesní části Staré Boleslavi a lesem zpět do Vestce.
- výlet měřil 23,6 km a provedl 39 závodních týmů přes celou Starou Boleslav, lesem ke koupališti a pískovně ve Lhotě, po Sudovské lesní cestě do Hlavence, kde mohli závodníci získat prémiových 15 minut, pokud nelitovali kroků navíc a zašli se podívat na nádherný památník Karla VI. a sv. Huberta, který jako mnoho jiných staveb ve zdejším kraji nechal vybudovat hrabě Špork, pán na Lysé. Cesta výletu pokračovala ke Čtyřem kamenům a do Skorkova a Podbrah. Odtud šli závodníci do Otradovic a podél Jizery do cíle
- MID měřil 37,5 km a až do Skorkova se jeho trasa shodovala s trasou výletu. Ve Skorkově ovšem MIDaři překročili Jizeru a vydali se přes Sojovice do Staré Lysé, přes lesy a kolem polí do Dvorců a odtud k další stavbě vzniklé z podnětu hraběte Šporka - k eremitáži u sv. Václava. Od tohoto ústředního bodu všech výletníků ve zdejším kraji pokračovali závodníci směrem na Byšičky, kam si na úžasnou náves této barokní vsi mohli zajít pro odpověď na druhou prémiovou otázku a pak (nebo předtím) pokračovat přes chatovou osadu Labíčko na břeh Labe. Po břehu doputovali k jezu u Čelákovic a stočili se přes Grádo do Káraného a do cíle v Novém Vestci.

Tedy tak alespoň vypadal ideální stav ... ovšem mezi závodníky byli i tací, kteří již ze startu vyrazili po své trase v opačném směru, což je pak stálo hodně času skutečného (pokud se vraceli) nebo hodně času trestného, protože odpovědi na všechny otázky měli za svými zády (pokud se nevraceli a trasu prošli v protisměru) ... pak byli tací, kteří bloudili po té "vesnici" (Staré Boleslavi) ... další přes výslovné upozornění vcházeli do zákazů vjezdu do jednosměrné ulice ... další šli u lhoteckého koupaliště doleva místo doprava a navštívili tak Křenek ... další v Sojovicích odbočili vlevo a podívali se do Předměřic ... a vrchplným číslem byl dotaz na to, kudy tudy do LÁZNÍ TOUŠEŇ místo Lázní Jizerka (ještě, že se neptali na Mariánské lázně :-). Prostě bloudění většího či menšího bylo přes podrobný itiněrář a mapy dost a dost, a tak samozřejmě čelní pozice obsadili ti, kteří nebloudili, našli všechny nebo skoro všechny odpovědi na otázky a nelitovali kroků za prémie. Všichni ovšem byli velmi stateční a dorazili do cíle - nikdo nevzdal, nikoho jsme nemuseli hledat a tak všichni dostali pamětní list a něco dobrého na zub pro všechny členy týmu.

Jak to vypadalo na výletnické trase z pohledu závodníka si můžete přečíst v článku od našeho tradičního dopisovatele lorda Baxe a doufáme, že nám přibude i článek z vycházky od naší členky čivavy Meggi, která se svým týmem trumfla další naše členky kníračky Bonnie a Dharmičku, které s Pavlem Procházkou obsadily mezi výletníky celkově 7. místo a získaly pohár za druhé místo v kategorii Výlet Muži.

Závěrem chceme poděkovat všem závodníkům a paní Havránkové z Říčních lázní Jizerka za vytvoření krásné a přitom závodní atmosféry a Pivovaru Nymburk za celkovou materiální podporu akce a věnování tekutého chleba vítězům.
TĚŠÍME SE NA VÁS PRVNÍ JARNÍ SOBOTU ROKU 2013!!!


Copyright (c) 2012 polmari@seznam.cz