2. Dogtrekkingové hrátky jarním Polabím

27. března 2010

výsledkyfotografiefotografie od bágla Dannyhočlánek od lorda Baxtera

Po dlouhé zimě s nezvyklou nadílkou sněhu už byli všichni nedokaví, kdy nastane jaro a s ním vycházky do luk a lesů, a tak se startovní listina druhého ročníku Dogtrekkingových hrátek jarním Polabím naplnila neskutečně rychle.
V letošním roce jsme opustili tok řeky Labe a přesunuli se do jiné polabské krajiny - Svatojiřského lesa. Start závodu byl v ubytovně TJ Sokol Seletice a stejně jako loni se startovalo na tři různě dlouhé trasy: 40 km pro ty, kteří potřebují trénovat na seriál MČR v dogtrekkingu a pro něž je trasa pod 80 km procházkou, 23,5 km pro obyčejné turisty a výletníky, kterým není zatěžko udělat nějaký ten krok a nakonec trasa 10 km pro štěňata, děti a malé pejsky.
Navigačně nejtěžší byla právě nejkratší trasa, která po kontrole na křižovatce Spálený les pokračovala podél jabkenické obory po neznačené cestě do Mcel a odtud po žluté zpět do Seletic. Jeden tým, který vypadal jako jasný favorit se nám vydal podél obory na druhou stranu, čímž z boje o medaile vypadl, další dva týmy o šanci na umístění přišly ve Mcelích, když obešly celou slepičárnu, protože zapomněli, že mají jít po žluté vlevo. Všechny týmy (až na jeden) potom naletěly na záludné otázky o stejných turistických značkách. Správné vyluštění tohoto chytáku tak přineslo vítězství Hance Böhmové s čivavkami Kamilkou a Májou. Na druhém místě skončila kníračka Bonnie s Pavlem Procházkou a na třetím štěně Holy s Klárou Stoklasovou.
Trasa výletu 25 km vedla nejprve do Mcel, odtud na Loučeň, přes památník Helmu a Dobrou vodu do Jabkenic a odtud přes kontrolu na Spáleném lese zpět do Seletic. I na této trase se dalo jednou zabloudit, ale naštěstí se to nepovedlo všem a většina závodníků prošla Jabkenicemi ve správném směru. Trasa výletu byla opět nejobsazenější a to v ženské kategorii. Rozhodli jsme se proto ocenit prvních šest týmů bez ohledu na kategorii muži - ženy, kromě ocenění pohárky, které se rozdaly dle těchto kategorií. Bezkonkurenčně s náskokem 1 hodinu a 7 minut čistého času a s o 10 minut vyšším náskokem na čase celkovém vyhrál pan Květoslav Křížek s belgickým ovčákem Garem. Druhé místo a první mezi ženami ukořistila Lenka Nová a Dajka Bohemia Labín.
Vítězem nejdelší trasy mezi muži se stal Honza Prášil s Teddym, kteří celou trasu ze Seletic na Loučeň, do Jabkenic, na Spálený les, do Ledec, Ujkovic, po zrušené trati a lesem na hranici Dětenického polesí a přes Tuchom zpět do Seletic, absolvovali za 5 hodin a 23 minut, přičemž špatně odpověděli pouze na jednu otázku za 10 trestných minut. Špatně vyřešené otázky hrály opět velkou roli, když Davida Kühnela s Erdem stály medailové umístění a odsunuly je až na sedmé místo. MID v kategorii ženy vyhrála v čase 6 hodin a 7 minut (+ 10 tr. minut) Markéta Pituchová a NSDTR Drake. Na druhém místě se i díky bezchybně vyřešenému itineráři ocitly naše členky Martina Koucká a Phoebe.
Závěrem chceme poděkovat všem závodníkům i organizátorům, MVDr. Menclové a TJ Sokol Seletice za vytvoření krásné milé a přitom závodní atmosféry a firmě KSK Bono za dodání skvělých cen pro všechny účastníky.
TĚŠÍME SE NA VÁS ZA ROK!!!


Copyright (c) 2010 polmari@seznam.cz