4. Víkend u dědy Mráze

10. a 11. března 2012

VÝSLEDKY
O frisbee u dědy Mráze
neoficiální Hopsání u dědy Mrázeoficiální Hopsání u dědy Mráze

FOTOGRAFIE
frisbee foto 1frisbee foto 2agi foto 1agi foto 2

Počasí letošního ročníku závodění u dědy Mráze zcela určitě nejednoho člověka i psa potěšilo svými velmi příznivými teplotami a občasným jasným nebem.

Sobotní oficiální dogfrisbee závod, který posuzovala rozhodčí Marie Trauškeová, byl velmi napínavý. Zasloužilo se o to 34 dobře sehraných týmů v části SuperMiniDistance a 31 týmů v TimeTrialu.

V Super Mini Distance se na nejvyšších příčkách umístily tyto týmy: 3. Místo Pavel Kos s Coffe z Temného Hvozdu s celkovými 34 body, 2. Místo Jájina Malinská s Čelsou (Chelsay Action Aibara) s celkovými 34,5 body a 1. Místo Josef Honner s Amálkou se 40 body.
V TimeTrialu se na prvních třech pozicích umístily tyto týmy: 3. Místo Jájina Malinská s Majkou (Atomic Bomb Malina Gang) a nejlepším časem 17,52 s, 2. Místo Pavel Kos s Coffem z Temného hvozdu s časem 17,26 s a 1. Místo Alena Smolíková s Jerry s časem 14,92 s. Výherní čas Aleny Smolíkové se stal také novým českým rekordem v této disciplíně!!!

Během závodu se také konala hra „frisbee bez frisbee“ neboli Pitch&Go, který posuzovala Martina Hronová. Tady bylo hlavním úkolem hodit pejskovi volitelnou hračku, ať už balonek nebo uzlík, tak, aby v času 60 sekund přinesl hračku z co největší vzdálenosti a co nejčastěji. Bodování bylo podle vzdálenosti, ze které byla hračka přinesena za startovní čáru (za každých 10 yardů 1 bod). Tato hra byla velmi napínavá hlavně v závěru, jelikož o rozmístění prvních třech nejlepších závodníků na nejvyšší pozice rozhodoval rozstřel. Byli to Pavel Kos a jeho dva psi Coffe z Temného hvozdu a Anthrax of Malina Gang a Kristýna Nosková s Dracem z Temného Hvozdu. Nakonec závod vyhrála Kristýna s Dracem.

Po frisbee závodu probíhal agility trénink s Alicí Glöcknerovou, která pak posuzovala nedělní oficiální agility závod Hospání u dědy Mráze. Během několika hodin si tak mohly týmy, které často celou zimu neměly možnost trénovat jinde, zopakovat, co všechno by měly na neděli umět.

Neděle začala první částí neoficiálního závodu – Dědovo začátečnickým jumpingem, který na parkurech, jež vymyslela Alice Glöcknerová, posuzovala Martina Hronová. Po vyhlášení první části neoficiálek, kde nás velice potěšila Mariana Sabáček a Demi svým prvním místem v kategorii medium, se plynule přešlo k závodu oficiálnímu, který sestával klasicky z jumpingu, zkoušek agility a agility. Alice si jako vždy užívala obrovskou plochu hradišťské haly a tak si všichni krásně zaběhali. V oficiálkách se z našich členů nejlépe zadařilo Martině Hronové s Rendy, které získaly bronz v součtu jumpingu a agility, a také Šárce Puldové s Maxem, jejichž druhé místo ve zkoušce SA2 bylo ale bohužel trochu ztrpčeno ziskem 1,62 trestných bodů za čas.

Po předání cen za otevřené Dědovy běhy i Postřižinské zkoušky jsme se pustili do druhé části neoficiálního závodu, kde Demi s Marianou potvrdili svou roli favorita a s přehledem vyhráli, napínavě se bojovalo v kategorii small, kde nakonec pohár za první místo v součtu vybojovaly díky bezchybnému agility Zdena Džuvarovská s pudličkou Fidorkou a tři odmítnutí na kladině zhatily pohárové naděje Brie s Lenkou Hoffmannovou v kategorii large.

Velice děkujeme všem závodníkům obou dnů, všem rozhodčím, pomocníkům, sponzorům a manželům Půlpánovým za vytvoření krásně přátelské a závodní atmosféry a v březnu 2013 se na Vás všechny v jezdecké škole Equus Kinski těšíme na shledanou.

Pivovar Nymburk


Copyright (c) 2012 polmari@seznam.cz