Vivat Dogtrekkingovým hrátkám jarním Polabím 2012!

…aneb kdo nebyl v sobotu 24.3.2012 u mostu postaveného za primátora Baxy(e) v Novém Vestci, nebyl ani ve Staré Boleslavi, na Lhotě, v Hlavenci, v Otradovicích a přišel o nádherný výlet rovinatým Polabím s běžícím Baxem a jeho paničkou ...

V sobotu jsme se opět sešli na místě činu - stejně jako loni - tedy opět v Novém Vestci, přímo u Jizery a pod mostem primátora Baxe. Prostě na toho jmenovce nedám dopustit, i když loni mě stál trestných 10minut :-)! Opět jsem potkal plno již známých sportu chtivých čtyřnohých kamarádů a taky plno nových a to včetně jejich páníčků, kteří do posledních chvil ladili povinnou výbavu, cestu i oblečení.

Jak jsem již vzkazoval loni, strategie byla jasná. Běžet o pohár, když se mojí paničce tak moc líbí a loni to nezacinkalo, i když první nebodované místo bylo loni taky úspěch! Takže v sobotu brzo ráno jsme do auta nabrali ještě kamarádku Safku, kterou jsem přesvědčil, teda spíš její paničky, že tato akce se prostě musí zažít, aspoň jednou :-) (pak už to jde samo, kdo to jednou zkusí, tak další ročník nevynechá, čistě návyková akce, která prospívá vašemu zdraví!!!), a fičeli jsme vstříc novému dobrodružství. Panička i psovod byli moc zvědaví, kam se letos podíváme a jaké budou otázky, proto hned po prezentaci studovali a zvýrazňovali, ať je jasné, kde se odbočuje, kde se na co dívat a kde bude možné jenom čistě běžet….Taky se hodně strategicky řešilo, co všechno vzít za oblečení, kolik jídla a jak dlouho budeme na trati... Jelikož Safka měla přání startovat před námi, dostal jsem se na startovní čáru jako předposlední. No byl to docela smutný pohled, všichni kamarádi pomalu nebo rychle, ale jistě po minutách mizeli a já nic a to jsem chtěl jenom s nimi. No co, pravidla jsou pravidla, tak jsem tedy vydržel a 9:17 jsem vyrazil. Takže po schodech ven, doprava, přes cestu, doleva po modré a hurá lesíkem za ostatními a za Safkou, ať se holka neztratí, přeci jenom má docela malé nožičky ve srovnání se mnou :-).

Zbytek mojí závodící smečky byl také plný adrenalinu, takže jsme opravdu vyběhli. Panička statečně běžela jak o život, já si sice jenom trochu rychleji vykračoval, ale prý to je tím, že mám o dvě nohy navíc. Každopádně se mi to tempo líbilo. Zastavování se skoro u každé cedule mi až tak zábavné nepřipadalo, tak jsem aspoň začal pořádně skákat, ať panička jasně pozná, že se nudím. Jakmile se nám podařilo zjistit, že pan Schmid, který bydlí v domku č. 1350 se zabývá výstavbou tenisových dvorců, tak došlo k značnému zrychlení našeho pohybu vpřed. Tato otázka byla dosti záludná, ale zvládli jsem ji, takže na pohár jsem měli hodně dobře nakročeno. Nelenili jsme a hurá do Staré Boleslavi, kudy vedla cesta mimo turistickou značku. Hlavně se neztratit, to pak pes mine nějaké cedulky, nápisy nebo křížky a minuty naskakují mnohem rychleji jak po 60 vteřinách….
Strategie neprocházet tímto neznačeným místem sám se mi velmi osvědčila. Chodím se spolehlivým doprovodem, který nedá mapu z ruky a vidí i místa, kde mapa nesedí na skutečnost, ale přeci jenom v předloni jsme si nějaký ten kilometr zašli, což při MIDu není úplně ideální výherní strategie (jsme tehdy nestihli ani vyhlášení:-D) Jakmile jsme se dostali na lesní cestu Sudovskou, která nás dovedla až k pískovně Lhota (to by jeden pes nechápal, proč není Lhotská?!?), tak bylo opět veseleji. Další a další odpovědi na otázky nám vyskakovaly přímo před očima a taky jsem úspěšně předbíhali další a další pesany. Sice někteří mi to obratem vrátili, sotva jsem se napil, tak byli zase přede mnou, nebo to byla fata morgana???...přeci jenom bylo pořádné horko. Ale pak mi bylo řečeno, že se jedná o „Skrytou hrozbu“, což bylo bílo-černé trio pesanů, které jsem opravdu potkal víc jak 3x než jsem se dostal do cíle a to jsem je opravdu ani ve finále nepředběhl :-) No nic, hlavně sledovat křížky, ty jsme pořád zodpovězené neměli a křížek u Hulánu nám taky moc nepomohl :-/

Člověčí část týmu měla docela hlad, ale jelikož jsme za každým koutem a rohem očekávali kontrolu povinné výbavy, statečně jsme se hnali dál a dál. Přeci někde kolem Hlavence to už musí být, pak se odděluje MID, neustále tvrdil můj doprovod. Nakonec jsme za Hlavencem v lesích vyměkli a vytáhli svačinu a paničky přehodily zimní ponožky za letní a to všechno samosebou téměř za pochodu :-) Já jsem si spokojeně skákal a skotačil dál, jen paničce už jednoznačně ubývalo sil. Pěkně šla, to je bez debat a ani neštěknu, ale už to na běh nevypadalo. No hlavně, že IČO na pana Vaňouska, který si zrovna griloval něco dobrého a voňavého na zahradě, bylo objeveno :-) Jméno Mirdy, pana generále z vinglu nás taky dost děsilo a Šeryfství ú.r.o. nás hooodně překvapilo, ale hlavně, že jsme to všechno našli.

Jelikož panička měla v cíli slíbené pivo, tak do cíle jsem se dostali v krásném čase! Ještě jsme měli 15 bonusových minut za prémiovou otázku a hlavně jsme měli všechny odpovědi správně, takže opravdu rozhodoval jenom čas strávený na trati a jak jsem již říkal, kdo se na trati neztratí…. Za chvíli po mě dorazila Safka, cca za jedno vypité pivo, tak jsem si měl aspoň s kým hrát a mohl jsem na ni vrčet, když mi chtěla sníst nějakou granuli, které jsem nejprve pečlivě všude rozsypal…Panička i doprovod si dali výborný oběd a bylo příjemné odpočívání a slunění se a ….nakonec to zacinkalo a pohár je doma! Věřte, nevěřte, panička to dokázala, ani jí tentokrát neslezl žádný nehet, nejelo se do nemocnice na opichy zad a vlastně chůze jako kačena ji docela sluší :-D Prostě jsem ji dotáhl, až na druhé místo :-)

Děkuji všem, co mi na trati utíkali z cesty, abych s celým týmem mohl plynně proběhnout a taky paní v Hlavenci, která nám nachystala výbornou občerstvovací svačinu a především osobě, která to celé spískala a jak to vypadalo, tak letos především sama! Velký dík ZKO Nymburk a paní Martině!!!

A příští rok zase :-) už teď se těším. Pokusím se obhájit letošní úspěch, jinak si to především chci opět užít tak jako letos a všechny roky předchozí….
Děkuji a zdraví,
pointer Baxter
….haf, haf….“čistě návyková akce, dogtrekking jarním Polabím prospívá zdraví!“

Psáno pod dohledem paničky Šárky…gagaga :-)

Fotodokumentaci, aneb důkaz místo slibu najdete: ZDE

Copyright (c) 2012 polmari@seznam.cz